Reactos 0.3.1 nie wczytuje się po instalacji

Moderators: niski, Saibamen

kryniak
Posts: 4
Joined: Thu Jan 25, 2007 4:59 pm

Reactos 0.3.1 nie wczytuje się po instalacji

Post by kryniak »

Mam problem, ROS nie uruchamia się. Pojawia się splash screen, ale nic potem. Nie było tam przewijającego paska, jak to jest w XP. Próbowałem wersji instalacyjnej na VirtualPC, liveCD na wirtualnym i na fizycznym i wszędzie to samo. Co może być tego problemem? :?:
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Post by .aart3k »

a qemu i vmware?
no i daj panie co tam masz w tym fizycznym kompie
Viod
Posts: 102
Joined: Mon Dec 27, 2004 12:29 am

Post by Viod »

Wersja 0.3.1 jest przejsciowa i nie nadaje sie na "real hardware" . Za duzo w niej niedokonczonych zmian w kernelu .
:D
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Post by TestamenT »

Viod wrote:Wersja 0.3.1 jest przejsciowa i nie nadaje sie na "real hardware" . Za duzo w niej niedokonczonych zmian w kernelu .
Ale i tak świetnie się prezentuje.
Viod
Posts: 102
Joined: Mon Dec 27, 2004 12:29 am

Post by Viod »

Z takim changelogiem to nic dziwnego ;) Chlopaki ostro wzieli sie do roboty .
:D
kryniak
Posts: 4
Joined: Thu Jan 25, 2007 4:59 pm

Post by kryniak »

Spróbowałem na QEMU i działa! Dzięki aartek!
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Post by Haos »

Kryniak, niech zgadne... masz procka AMD?
kwaku1
Posts: 79
Joined: Mon Jan 16, 2006 5:58 pm

Post by kwaku1 »

To aby nie mnożyć nowych wątków, zapytam się tutaj. Ja testuję ROSa w Quemu. Z wersji 0.3RC (bo ją sobie fajnie skonfigurowałem i na pełne 0.3 nie przeszedłem) przeskoczyłem od razu na 0.3.1.
No i tutaj nastąpiła zmiana. Dotychczas pliki ROSa dla Quemu były w formacie img. A na wersji 0.3.1 są w formacie hd.
No i mam problem. Dotychczas łatwiej było mi wrzucać programy instalacyjne i inne sprawy, dodając je do pliku c.img. W Quemu to jednak ROS trochę się ślimaczy, więc o wiele szybciej można dodać coś do niego z zewnątrz, niż na uruchomionym ROSie ściągać to z netu.
Może ktoś będzie wiedział czym otworzyć plik ReactOS.hd i dodać coś do niego.
Szukałem po sieci, ale nic konkretnego nie znalazłem.
Express
Posts: 21
Joined: Wed Jan 12, 2005 2:17 pm

Post by Express »

@Haos - ja próbowałem na intelowskim pentium III(?) 600mHz
I też po splashu zamarza - ew. wyświetla jakieś cuda, ale nic się zrobić nie da.

W emulacji działa nieźle.
Chyba trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, a nie zmieniać sprzęt :)
regis440
Posts: 26
Joined: Sun Dec 26, 2004 10:40 am
Location: Poland
Contact:

Post by regis440 »

A próbował ktoś instalowć na qemu aktualne kmpilacje bo mi sie ostatnio na karzdej wykrzacza. Chciałbym przetestować którąś z aktualnych bo je zachwalają .
Nie ma złych programów są tylko kiepscy programiści.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Post by Haos »

Do 26271 dziala w porzadku na qemu. Nowsze sprawdze dzis, ale nie spodziewam sie by nie chodzily.

Uruchamianie ReactOS na prawdziwym kompie jest nieco ciezkie. Jesli 0.3.1 zawiesza ci sie na splash screen to przy instalacji wybierz tryb VGA 640x480 - powinno ruszyc.

Ten blad zostal ponoc juz naprawiony w najnowszych trunkach, ale za to moga byc inne bledy.
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Post by .aart3k »

@kwaku1: a te .hd to nie przypadkiem te same .img tylko o innej nazwie?
jak masz jak to spróbuj to zamontować w linuxie jako fat pod jakiś katalog i zobacz
kokodin
Posts: 175
Joined: Tue Nov 29, 2005 7:19 pm

Post by kokodin »

po co od razu tak drastycznie :] nawet z pod windowsa da sie sprawdzić co jest w obrazie dysku czy płyty a nawer tę zawartość zmienić
polecam winimage 8.0 nawet trialowską wersje
Express
Posts: 21
Joined: Wed Jan 12, 2005 2:17 pm

Post by Express »

A niby czemu linux ma być drastyczny?
I to wśród osób, które interesują się systemami operacyjnymi i open source? To powinien być żelazny punkt programu - niekoniecznie jako jedyny system, ale w ogóle.
kokodin
Posts: 175
Joined: Tue Nov 29, 2005 7:19 pm

Post by kokodin »

tak sobie zażartowałem chodziło mi o to montowanie nie o samego linuxa a dokładniej o to że każdy może sobie obejżeć zawartość plików img z tego programu i nie musi od razu być ekspertem od linuxa po prostu 2 kliknięcia :]
takie "jak by z linuxem nie wyszło"
(ja na przykład wogule nie wiem jak to zrobić w linuxie :))
z resztą ciekawe czy ten programik zadziała w reactosie
Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests