ReactOS u mňa.

Moderator: Kario

Post Reply
lukves
Posts: 19
Joined: Thu May 03, 2007 4:07 pm
Location: Slovakia - Prešov
Contact:

ReactOS u mňa.

Post by lukves »

Takže po strašne dlhšej dobe som dostal chuť otestovať tento zaujímavý operačný systém na svojom počítači. Musím povedať, že viacej fandím napríklad Haiku, ktoré je pokročilejšom štadiu vývoja a je už ako tak použitelné. Linux beriem ako plne funkčnú alternatívu.. Prečo to píšem? Dôvod je ten že tento projekt sledujem už dlhšiu dobu a prešiel som k Haiku lebo vidím v ňom večšiu použitelnosť, .. Skúšal som už mnohokrát ReactOS na realnom harvéry a tiež aj vo VirtualBoxe či Qemu. ale vždy to skončilo totalnym zlyhanim.. Tentokrát som dal tomu šancu.. najprv virtual a potom aj real a div sa svete ReactOS nabehol aj na realnom harvere.. Uvediem konfiguraciu
doska GIGABYTE G41MT-D3 :: ICH7 chipset G41, GMA 4500 grafika, Celeron e3300, PS2 myska a usb klavesnica ktora nesla. ale myskou sa to dalo ovladat

co v ReactOSe slo: naslo ich7 sata chipset, myska a slo prepinat rozlisenie 1280x1024 som skusal viacej mi monitor neda.. widescreen nesiel koli VESA drivru

co neslo: sietovka realtek a zvuk.. ntfs neslo pripojit..

takze povazujem to uz za uspech ze reactos pekne rychlo nabehol a ze vobec siel..
xube
Posts: 4
Joined: Mon Dec 20, 2010 12:36 pm

Re: ReactOS u mňa.

Post by xube »

Príde mi, že porovnávaš neporovnateľné. Heiku nie je win32 kompatibilný system, ale upravený BeOS. Čo s takým systémom, na ktorý nezoženiem software?

Avšak stotožňujem sa s názorom, že systém sa nevyvíja dostatočne rýchlo. Takýmto štýlom si MS nachystá novú sadu nekompatibilných knižníc a ReactOS ostane zabudnuté a použiteľné z výbehovými počítačmi. Ale aby sa niečo vyvíjalo treba ľudí. Tých pár vývojárov zázraky neurobia. Uvážme aj fakt, že taký Linux má obrovskú komunitu. Osobne sa s ňou nestotožňujem a nepáči sa mi akým štýlom sa v nej vyvíja. Na internete nájdeš 100 distribúcií, ktoré len preberajú balíky a miešajú je po svojom a len obmedzené % pracuje na samotných balíkoch. Každopádne základ majú ako tak pozliepaný a funguje. Pri ReactOS je jeden tím a viacej čakajúcich skeptikov ako skutočných vývojárov.

Z môjho testovania nakoniec nič nebolo. Skončil som pri nefungujúcej klávesnici a myši (USB).
janl
Posts: 53
Joined: Thu Dec 16, 2010 10:26 pm

Re: ReactOS u mňa.

Post by janl »

Z môjho testovania nakoniec nič nebolo. Skončil som pri nefungujúcej klávesnici a myši (USB).
Ta mys a klavesnica sa da mozno vyriesit cez BIOS:

http://www.reactos.org/forum/viewtopic. ... f34#p76881
xube
Posts: 4
Joined: Mon Dec 20, 2010 12:36 pm

Re: ReactOS u mňa.

Post by xube »

Vďaka, toto ma vôbec nenapadlo, bohužiaľ už nemám možnosť vyskúšať. Ale verím, že v blízkej budúcnosti sa dočkáme funkčného PnP a lepšej USB podpory. Ostatne, modernejšie počítače už veľmi nepodporujú Legacy možnosť.
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: ReactOS u mňa.

Post by Kario »

Od revizie 55555 zacina ReactOS podporovat USB veci... nie len klavesnice ale dokonca aj USB kluce... verim, ze sa coskoro dockame plnej USB podpory, lebo kazdy den sa na USB podpore pilne pracuje ;)
lukves
Posts: 19
Joined: Thu May 03, 2007 4:07 pm
Location: Slovakia - Prešov
Contact:

Re: ReactOS u mňa.

Post by lukves »

to je dobra sprava
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests