ReactOS Plus! Pack

Moderator: Kario

froshy
Posts: 15
Joined: Tue Feb 03, 2009 5:31 pm
Location: Anglicko, Skelmersdale
Contact:

ReactOS Plus! Pack

Post by froshy »

Tak ma napadlo ze prispejem komunite svojim kodom. V ReactOS vam chyba dost aplikacii tak som sa rozhodol ze vam ich doprogramujem.

V prevej faze Plus! Packu vam spravi:

Shell:
quickpic
supershell
playaf
shutdown ( ak to api umoznuje )

GUI:
Exploler
SysInfo
Display
ReactMediaPlayer

Vyhradzujem is pravo niektore veci uplne zrisit, pozmenit alebo pridat.
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by Kario »

Wau, super odhodlanie, dufam, ze aj vydrzi...
ja osobne mam z tohto velku radost a drzim palce :wink:
... iba dodam, ze asi by si to mal oznamit aj vyvojarom ;-) alebo to dat aj v anglictine na hlavne forum (GENERAL)
a jedna dalsia vec, pracuj stale s kodom aktualnej trunk verzie, stiahnutej z svn, najnovsie tam pribudol aj program ReactOS Multimedia Player (Multimedialny prehravac systemu ReactOS), ktory je akousi nahradou za ten jednoduchy media player vo windows-e (nie za windows media player)

s podobnym odhodlanim uz pred tebou prisiel napr. Carlo Bramini, ktory napisal "novu" kalkulacku (teraz uz klasicku), ktoru "venoval" systemu ReactOS
dalsim v sucasnej dobe je clovek s nickom gyROS, ktory sa podujal napisat Paint alebo MSpaint (skicar alebo malovanie) pre system ReactOS viac o tom na anglickej casti fora

drzim palce froshy

PS: keby nieco, pytaj sa, ak budem vediet odpoviem
PPS: co konkretne si myslel tym shutdown? shutdown.exe v ROSe je, a api v tomto smere je asi vyvinute obstojne, lebo system sa pekne vypne/restartuje (nie je plne vyriesene odhlasovanie, nefunguje rezim spanku, a hibernacia, a tusim, ze asi "ABORT" vypinania)
froshy
Posts: 15
Joined: Tue Feb 03, 2009 5:31 pm
Location: Anglicko, Skelmersdale
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by froshy »

Shell:
quickpic ( hotove )
supershell ( pripravuje sa )
playaf ( hotove )

Nnie co us mam hotove stihol som to spravit za den samozrejme este to treba trochu doladit a bude to funkcne. Skratka quickpic mozes dat zobrazit obrazok cez prikazovy riadok alebo nastavit tak ze ti ich bude otvarat ked na to poklikas. Playaf to iste len to prehrava hudbu. Toto vsetko bude patit pod supershell ( budes moct si v jednoduchom subore naskriptovat chodanie pc tak ako v linuxe ).

V buducnosti chcel by som spravit : Shutdown ale iba ako nadstavbu pre GUI
Nie celkom nahradit exloler ale aspon urobit niejaku lepsiu alternativu voci tim win 3.11 oknam co sluzi ako prezerac disku
ReactPlasma specia efekty podobne ako ma linux ( trochu mojho umeleckeho dovtipu )
ThemeManager ( zmena vzhladu )
Uvidim ako co porobim najskor treba dolezitejsie veci a teras ked mam 12tky je to dost taske. Prijmem hocijake navrhy na zlepsenie tohto systemu.
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by Kario »

co sa tyka explorera, budem len rad, ak sa to uz trochu vylepsi...
nefunguje napr. adresny riadok, co je dost zavazna vec...
spomenul si slovo "nahradit" co mi pripomenulo, ze uz dlhsiu dobu je rozpocate pisanie noveho explorera kompatibilneho z XP, ale zda sa, ze nikto sa mu uz dlhsiu dobu nevenuje, aj ked koluje tvrdenie, ze vyvojar Ged Murphy na nom pracuje
ak by si chcel nadviazat na tvorbu tohto explorera, najdes ho v adresari reactos/base/shell/explorer-new
froshy
Posts: 15
Joined: Tue Feb 03, 2009 5:31 pm
Location: Anglicko, Skelmersdale
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by froshy »

prave som spravil backuo ( restore ) pre react os je to sice primitovne ale zato ucine oproti xp nezabera tolko miesta a naozaj ja nieco opravi :D
BlacvkSVK
Posts: 6
Joined: Sat Mar 07, 2009 12:22 pm

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by BlacvkSVK »

wow :shock: super, kedy sa bude dat downloadnut?
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by Kario »

froshy:
1. nemal by si robit velke veci, ktore so systemom priamo suvisia, mimo projekt (to myslim napr. take zalohovanie/obnovenie systemu) ;-)
2. ak chces byt skutocny vyvojar systemu reactos staci ist na IRC povedat co chces robit, cim chces prispiet, ukazat zrucnost/znalost, a ak budes mat stastie a budes presvedcivy iste ti daju pristup do projektu a spravia z teba vyvojara so vsetkym co k tomu patri (teda aj priamym pristupom k nahravaniu novych casti kodu atd.)
3. veci, ktore vytvoris by si mal poslat do bugzilly (ak nemas "commit access")
4. treba si uvedomit jednu dolezitu vec: reactos sa nesnazi iba hociako vy-emulovat windows (ako to robi wine-hq), on sa snazi ho naklonovat, co znamena, ze hociaka cast systemu vybrana z windowsu musi fungovat pod reactosom a naopak vec spravena v reactose musi fungovat vo windowse (nie iba fungovat, ona musi plnit tu istu funkciu) ;-)
5. ak chces mozes komunikovat aj priamo s ceskymi vyvojarmi, napr. preston-om, alebo navaraf-om

vsetko co som vyssie napisal som myslel iba ako dobre mienene rady
froshy
Posts: 15
Joined: Tue Feb 03, 2009 5:31 pm
Location: Anglicko, Skelmersdale
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by froshy »

oki diki berem to ako dobry navrch a vsetko budem smerovat tvojim nacrtnutim smerom :D takze musim s toho co som porobil odstranit blokadu proti windowsu :D
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by Kario »

ahoj, mas nieco nove?
froshy
Posts: 15
Joined: Tue Feb 03, 2009 5:31 pm
Location: Anglicko, Skelmersdale
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by froshy »

premenoval som to na reactos plus! 2009 utilitky mam porobene na papiery blokove schemy a tak teras ich realizujem najviac casu zabera Plasma pre reactos coskoro dodam screenshots slubujem a linky na stiahnutie.
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by Kario »

ahoj froshy,
nasiel som nieco kde sa mozes prezentovat a zapisat svoj "projekt", mozno sa k tebe niekto pripoji, alebo sa ty pripojis k inym ;-)
na tejto stranke http://www.reactos.org/wiki/index.php/ReactOS_Projects sa zacali objavovat vyvojary, ktori chcu rozsirovat ROS...
froshy
Posts: 15
Joined: Tue Feb 03, 2009 5:31 pm
Location: Anglicko, Skelmersdale
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by froshy »

[ external image ]
http://operaky.com/volenie.JPG

Vyhlasujem volby designu pre ReactOS Plus! 2009. Kazdy moze prispiet svojim vlastnim navrhom samozrejme bude jeho meno figurovat medzi autormi. Zatial mam navrhnute dva designy tak preto sa obraciam na vas.

Btw: pre vlastnikov Bet@ zone je us k dispozicii binarka
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by Kario »

ahoj, ja som za klasicky vzhlad (ale so zarovnanim tlacidiel vpravo), aspon zatial, kym ROS nema XP a Vista temy.
kde sa da najst ta binarka? nejako som neporozumel :-(
froshy
Posts: 15
Joined: Tue Feb 03, 2009 5:31 pm
Location: Anglicko, Skelmersdale
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by froshy »

Jedna dobra sprava pre Vás nepodarilo sa mi úspešne rozbehať ReactOS na mojom ntb. Takže hľadám niekoho kto mi to bude skúšať a hlásiť chyby. Výhody prístup na Bet@Zone a samozrejmé aj pristúp k programom a hrám čo developujem. Hláste sa :D
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: ReactOS Plus! Pack

Post by Kario »

froshy wrote:Jedna dobra sprava pre Vás nepodarilo sa mi úspešne rozbehať ReactOS na mojom ntb. Takže hľadám niekoho kto mi to bude skúšať a hlásiť chyby. Výhody prístup na Bet@Zone a samozrejmé aj pristúp k programom a hrám čo developujem. Hláste sa :D
hlasim sa, tu ma mas :wink:
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests