Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Moderator: Kario

Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by Kario »

ahojte, vitam vsetkych, ktori chcu komunikovat v slovenskom jazyku na svojom vlastnom fore 8)
konecne som prehovoril vyvojarov a zalozili ho, za co im dakujem, specialne frik85 ;-)
este raz VITAJTE, a piste, piste, piste o tom co chcete vediet hlavne o projekte ReactOS, pripadne co vas trapi :)
Frico666
Posts: 1
Joined: Mon Aug 25, 2008 1:07 am
Location: Bratislava, SK
Contact:

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by Frico666 »

Super :D ...uz za tesim na beta verziu atd...budem rad ked sa tento projekt bude vylepsovat a hlavne rozsirovat...cize ludia nebudu viazany na kupu alebo nelegalne vyuziavniu OS Windows...sice aj linux je skvela volba ale pre laika moze byt obtiaznejsie spojazdnit vsetky Win aplikacie...takze uz sa tesim...
lukves
Posts: 19
Joined: Thu May 03, 2007 4:07 pm
Location: Slovakia - Prešov
Contact:

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by lukves »

Zdar. Je to úžasné že aj my Slováci máme svoje fórum na ReactOS-e. Ďakujem zaň. Dúfam, že aj lokalizácia ReactOS-u sa zlepší.
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by Kario »

ahoj lukves, vitam ta na fore
... Dúfam, že aj lokalizácia ReactOS-u sa zlepší.
mas nieco proti lokalizacii? :evil:
inak spustenie fora s lokalizaciou priamo velmi nesuvisi :roll:

co sa tyka lokalizacie OS zatial skoro nikto okrem mna nenapisal ani bodku po slovensky, cest vynimkam, ak nejake su
cize rad privitam kohokolvek kto chce prispiet cimkolvek - pripomienkami, napadmi, postrehmi, opravami, alebo aj celymi prekladmi :wink:

webstranky sa uz podujalo prekladat viac ludi, ale zial zatial sa velmi daleko nedostali :(
rovnako je kazda ruka k dielu vitana
BlacvkSVK
Posts: 6
Joined: Sat Mar 07, 2009 12:22 pm

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by BlacvkSVK »

cawte . Neviete kedy bude uz beta verzia ReactOS?
User avatar
Black_Fox
Posts: 1584
Joined: Fri Feb 15, 2008 9:44 pm
Location: Czechia

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by Black_Fox »

Nevíme. Pokud by vyšly všechny verze 0.4.0 až 0.4.9 a zůstalo u orientačního plánu (který je už ovšem oficiálně neplatný), tak cca za dva roky.
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by Kario »

Moj osobny nazor je, ze ReactOS sa zacal pekne rozbiehat, vidime to napr. na podpore zvuku, vylepseni farebnych schem, odstraneni mnohych chyb pri vykreslovani grafiky, to ze ROS vypne ATX PC, ... a podla mna toto vsetko, bude mat za nasledok vecsi zaujem o tento system.
V neposlednej rade sa zvysil aj pocet reprezentacii na roznych vystavach a podujatiach tohto roku (aspon zatial to tak vyzera)...
S tymto zaujmom pribudne vela novych pouzivatelov, prispievatelov, a pravdepodobne aj vyvojarov, co bude mat za nasledok zrychlenie celeho vyvoja. Uvidime :wink: drzme si palce...
lukves
Posts: 19
Joined: Thu May 03, 2007 4:07 pm
Location: Slovakia - Prešov
Contact:

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by lukves »

--ahoj Kario máš uplnú pravdu.. ja len dúfam že o ReactOS bude mať stale viac večší zaujem ľudí a to priláka vyvojárov. Ja len dúfam že tych ktory budu mat nazory typu: "dalsi alternativny Os naco ved alternativne OS maju malo driverov a su nanic" -- dufam ze takychto ludi bude co najmenej a ze ich ReactOS presvedci o opaku alebo skor vyvojari ReacTOS ich prevedcia o tom ze tento projekt je vyninomcni ... ze je to nieco ako GNU/(win)NT .. Richard Stalman musi sa radovat ze je reactos pod gnu licenciou :)
User avatar
Black_Fox
Posts: 1584
Joined: Fri Feb 15, 2008 9:44 pm
Location: Czechia

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by Black_Fox »

Stallman bude nerad, že je to operační systém postavený na architektuře od Microsoftu a tím to u něj hasne předpokládám... :D
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by Kario »

no comment, iba :D
froshy
Posts: 15
Joined: Tue Feb 03, 2009 5:31 pm
Location: Anglicko, Skelmersdale
Contact:

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by froshy »

urcite je to lakava ponka pre mna ako vyvojara ale react os so svojim vzhladom vypada ako win 95 s vyrtualnimi plochami
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by Kario »

froshy wrote:urcite je to lakava ponka pre mna ako vyvojara ale react os so svojim vzhladom vypada ako win 95 s vyrtualnimi plochami
ahoj froshy,
no ved windows bol niekedy win95 a pozri ako vyzera vista dnes :-)
reactos nie len zatial vyzera ale je aj priblizne funkcionalne na tom tak ako win95, ale uvedom si, ze kedysi na tom bol este horsie, vyzeral podobne ako MSDOS, a pozri kde je dnes... ak by kazdy uvazoval takto, tak by tam aj ostal :-(

a nakoniec si poloz TUTO OTAZKU: cim mozem pomoct, aby tomu tak nebolo? urcite najdes odpoved ;-)

PS:
co sa tyka vzhladu, urcite sa to zmeni, zatial je prvorada stabilita, potom kompatibilita a tak dalej...
ak chces vzhlad hned, nic ti nebrani vytvorit ho, ak sa vyznas vo vizualnom programovani ;-)

(kedysi na zaciatku som tiez takto rozmyslal, potom som si polozil "tuto otazku" a dnes ROS bliaka po slovensky 8) )
lukves
Posts: 19
Joined: Thu May 03, 2007 4:07 pm
Location: Slovakia - Prešov
Contact:

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by lukves »

ahoj Kario nevies nahodou ci v ReactOSe kedze ma taku istu technologiu ako WinNT teda hybrid jadro a nad nim explorer ci sa da pouzit alternativny explorer ako napriklad BBwin teda Blackbox pre windows. dakujem.

j som niekedy bbwin pouzival na XP ale teraz mam 64bit win7beta a tu som to neskusal.
Kario
Posts: 89
Joined: Sun Feb 25, 2007 2:48 am
Location: Slovakia
Contact:

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by Kario »

povedal by som, ze toto je skor vec toho ci su uz implementovane v ROSe vsetky potrebne funkcie pre spustenie daneho programu...
jedine co ti viem odporucit je, vyskusaj, uvidis ;-)
salom
Posts: 1
Joined: Fri May 01, 2009 7:32 pm

Re: Vitajte - slovenske subforum - Welcome

Post by salom »

:shock: total pc "ceper" vam drží palce . na to aká je šanca tohto OS je to velmi slušne.Kiež by sa z toho vyklula opozicia pre amicke okenice :D
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests