EKIP

Moderator: CCTAHEB

Post Reply
forum1
Posts: 59
Joined: Sun Jan 14, 2007 7:43 pm

EKIP

Post by forum1 »

Новите членове да се пишат.
Спешно се търси ПМ (ако може да е жена програмист)

?????????? - Проект мениджър
Петър Ж. - джуниар C програмист
Николай Д. - джуниар C програмист
?????????? - Подоготвка на техническа документация и превод
?????????? - ТЕСТЕР (трябва да може да дебугва с компилатор VC 6.0 C++). Ако не може питайте "Николай Д." как става? Обаче дебугването ще започне след около 1 година, когато компилнем част от проекта на VC C++ 6
gowcoizer
Posts: 3
Joined: Sun Aug 26, 2007 5:40 pm

Post by gowcoizer »

Занимавам се с друг вид работа но винаги съм искал да понауча някой друг език. Термините които използвате са ми непознати. Имам един учебник по C++ ако започна да чета би ли могло да ми помогне да разбирам тук там за какво говорите в този проект ? По 6естобалната знам Анлийски ниво 4. Отправяйте молби към мен на лично ако искате да помагам с нещо. Бих се радвал.
Ше се видим кат се видим.
forum1
Posts: 59
Joined: Sun Jan 14, 2007 7:43 pm

Post by forum1 »

gowcoizer wrote:Занимавам се с друг вид работа но винаги съм искал да понауча някой друг език. Термините които използвате са ми непознати. Имам един учебник по C++ ако започна да чета би ли могло да ми помогне да разбирам тук там за какво говорите в този проект ? По 6естобалната знам Анлийски ниво 4. Отправяйте молби към мен на лично ако искате да помагам с нещо. Бих се радвал.
Ше се видим кат се видим.
Почвай човек - съсредоточи се на циклите, декларирането на променливи, резултат от функции, деклариране на типове, структори, указатели по стойност и по адрес. Като четеш за класове - прескачай. за класове не чети. В "C" - няма.

После си изтегли МСДЕ и някаква литература на английски за най-често ползваните функции от API библиотеката(работа с низове, числа, запис на файлове, четене от фаил)

Накрая - системните API функции за Операционата система. Виж от преводачите в другата тема за документациите.

Питай ни сме тук ще помагаме.
kotg
Posts: 10
Joined: Fri Aug 31, 2007 10:57 pm

Post by kotg »

Здравейте! Имам желание да участвам в проекта. Занимавал съм се с Паскал(от тутотриали),Делфи("повърхностно от училище"),С и в момента уча С++ (по - точно класове). Ако мога да помогна с нещо и е по силите ми , включвайте ме в списъка.

ПП:Никакви ООП ли няма да ползвате?
Last edited by kotg on Sat Sep 01, 2007 8:09 am, edited 1 time in total.
delphipro
Posts: 15
Joined: Sat Jul 28, 2007 4:17 pm
Location: Yambol, Bulgaria
Contact:

Post by delphipro »

kotg wrote:Здравейте! Имам желания да участвам в проекта. Занимавал съм се с Паскал(от тутотриали),Делфи("повърхностно от училище"),С и в момента уча С++ (по - точно класове). Ако мога да помогна с нещо и е по силите ми , включвайте ме в списъка.

ПП:Никакви ООП ли няма да ползвате?
Джуниър С програмист.
Но според мен Цветан е на друго мнение
kotg
Posts: 10
Joined: Fri Aug 31, 2007 10:57 pm

Post by kotg »

А от къде да започна да чета туториалите за ОС?
forum1
Posts: 59
Joined: Sun Jan 14, 2007 7:43 pm

Post by forum1 »

Ще четете в някой друг живот.
Хващайте се всички да билдвате един и същ проект и ми пращайте грешките, като се затрудните и незнаете какво да правите.

Билдвайте върху VC++ 6.0

Тук класове няма. Това е "C".

Някой ако има вншно IP
да направи SVN source code контрол и да се вързваме всички, за да ви направя Workspace за проектите.
kotg
Posts: 10
Joined: Fri Aug 31, 2007 10:57 pm

Post by kotg »

Е как ей така ли да започнем да я пишем?
forum1
Posts: 59
Joined: Sun Jan 14, 2007 7:43 pm

Post by forum1 »

не просто създайте първо SVN сорс контрол
forum1
Posts: 59
Joined: Sun Jan 14, 2007 7:43 pm

Post by forum1 »

после избираме .h и .c файловете и правим проектите един по един
Обединяваме ги в проекти, а проектите в един worspace.

Но първо всички трябва да сме в source control SVN.

Някой който има външно ИП да направи един сървър и да сложи там кода, за да го изтеглим. Или по-добрата идея е да кажем на админа да ни направи наш трънк за VC ++ 6.0
kotg
Posts: 10
Joined: Fri Aug 31, 2007 10:57 pm

Post by kotg »

А какво ще рече това? тук ли?
forum1
Posts: 59
Joined: Sun Jan 14, 2007 7:43 pm

Post by forum1 »

не.
виж това:
TortoiseSVN
CollabNetSubversion-server-1.4.3-6.win32.exe
http://www.visualsvn.com/

http://sourcecore.net/forums/viewtopic. ... 7e03d8a2b6
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests