Hírek, újdonságok, információk

Moderator: Talley

hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

Mai napon a kompatibilitási adatbázisban szereplő 569 program közül kereken 100 db stabilan működő programot számoltam meg.
Néhány ismertebb:

Abiword
AIDA32
7-ZIP
Everest Home Edition
FlashGet
Flash Player
Jazz Jack Rabbit
mIRC
Mozilla Firefox
Office 2000
QEMU
Quake 3 Arena
Seamonkey
Skype
SMPlayer
Thunderbird
Total Commander
WinRAR
XnView
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

Last edited by hrobi88 on Wed Jan 20, 2010 10:00 am, edited 1 time in total.
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

Először is Boldog Új Évet mindenkinek!
Lezárult egy év és eljött a következő, nem is baj, így van ez rendjén. Viszont egy új információt tudtam így hozni nektek, méghozzá a ReactOS-nek küldött pénzbeli támogatásról.
A projekt a 2009-es évet 580404,05 FT-nak megfelelő összeggel zárta. Persze az átlag deviza árfolyammal számolva. (és persze ha nem számoltam el magam :D)
Reméljük, hogy a támogatók az idei évben is legalább ilyen bőkezűek lesznek és ezzel segítik a projekt gyors(abb) fejlődését.

Adományok és adományozok listája
Last edited by hrobi88 on Wed Jan 20, 2010 9:57 am, edited 1 time in total.
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

Végre egy kis bemutató az új ReactOS-ről, hát persze, hogy a YouTube-on. :)

ReactOS 0.3.11 Preview

És közben egy újabb említésre méltó dolog... Már több mint 25.200 tagja van a fórumnak.
A leg aktívabb a német és az orosz "részleg", ezek után következnek az olaszok. A magyarok sajnos csak a végén kullognak a sornak, de továbbra is bízok az élet megjelenésében. :)
Last edited by hrobi88 on Wed Jan 20, 2010 9:58 am, edited 1 time in total.
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

Egyre többen néznek be a magyar fórumra, van hogy napi 30x pillantanak bele egy új hozzászólásba (remélem a hozzászólások száma is így növekszik majd a jövőben). Ezért úgygondoltam, hogy már épp itt az ideje az egész oldal magyarításának. Hát neki is álltam. :)
Kezdetnek egy lapot fordítottam le (egyenlőre csak próbaképp, nagyjából):

http://www.reactos.org/hu/foundation_donate.html

De mivel eléggé fel lelkesített a dolog, további, teljes fordításoknak fogok nekiállni. :)
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

A mai napon láthatjátok először magyar nyelven a kezdőoldalt, rááltam a billentyűzetre, és lefordítottam egy-két lapot, igaz sikerült egy hibás kódot belevinnem a fordításba, amitől a magyar oldal körülbelül 10 percig teljes káoszban állt :oops: , de MfldElton és dangerground segítettek helyreállítani.
Ezért hálás köszönetem nekik!
Valamint MfldElton támogatásával kaptam dangerground-tól nyelvi fenntartó jogokat, ami annyit tesz, hogy ha valakit érdekel az oldal fordítása, az már nyugodtan fordulhat hozzám is, tudok neki adni fordítói jogot. De persze továbbra is kérhettek IRC-en is.
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

:idea: Figyelem! :idea:
Weboldal, program fordító és fordítás ellenőrző kerestetik! Akár egy ember is elláthatja ezt a két feladatot, cél a magyar weboldal és a ReactOS 100%-os magyarrá tétele.
Feltételek:
- angol nyelvismeret
- számítógép
- alapvető számítástechnikai ismeretek
- internet hozzáférés
- alapvető internet ismeretek

Ha szeretnél a weboldal fordításában résztvenni, akkor érdeklődhetsz nálam illetve IRC-en, programfordítás esetén IRC-en.
Csatlakozz te is a fordító csapatba!

Valamint kerestetnek még programozók, fejlesztők, ha érdekel, akkor ezzel kapcsolatban az IRC-en érdeklődj.

Természetesen tesztelőket is vár a projekt, ezt mindenféle segítség nélkül is megteheted, töltsd le a reactos-t, telepítsd fel akár valódi hardverra, akár virtuális gépre, tesztelj rajt programokat, regisztrálj itt és írd meg a teszt eredményét ide: Alkalmazás/Driver elküldése. Ez majd bekerül a kompatibilitási adatbázisba, amivel nagy segítséget nyújtasz a fejlesztőknek, és az érdeklődőknek.
Ha valódi hardveren tesztelted a ReactOS-t, kérlek írd meg a magyar fórumba a ReactOS által felismert és nem felismert elemeket a gépből a Hardverek és a ReactOS című témába a magyar fórumon.
Csatlakozz te is a tesztelő csapatba!

A segítségeket előre is köszönöm! :)
Last edited by hrobi88 on Sun Jan 24, 2010 12:36 pm, edited 7 times in total.
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

Egy haverom (Barthezz2) írt egy cikket a logout.hu-ra a ReactOS-ről, ezúton is köszönöm neki. A link ne befolyásoljon senkit, kisebb baki történt az írásánál :) :
ReactOS letesztelve

A cikk közzétételének napján 89 hozzászólást írtak mellé a felhasználók, köszönjük nekik az aktív érdeklődést!
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

A letöltések oldal megváltozott! A mai naptól letölthető az ReactOS előtelepített változata VirtualBox virtuális géphez is. Megkönnyítve ezzel a tesztelők dolgát!
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

:arrow: Mi várható a következő kiadásokban?
Az SVN tárolóból a 0.4-es SVN verziót tesztelgetem, és írom majd a nagyobb változásokat, ahogy a lehetőségem engedi, egyenlőre:

- új boot módszer (gyorsabb, stabilabb)
- audiorecorder program
- új indítókép
- Wine Gecko
- Fejlettebb fájlkezelő :!: 2010.06.13

A :!: jel az újonnan bejegyzett újdonságot mutatja utána pedig a dátum, a mégkönnyebb nyomonkövetésért.
Last edited by hrobi88 on Sun Jun 13, 2010 7:51 am, edited 9 times in total.
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

Gyorsan fejlődik a ReactOS alprojektje az Arwinss. Rengeteg eddig talált hibát kijavítottak már, és javítanak, fejlesztenek folyamatosan.
Oldalak a bővebb információkhoz:
Arwinss wiki oldala
Írás az alprojektről a HUP-on
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

Azoknak szeretném felhívni a figyelmét egy hibára, akik Ubuntu linux alatt virtualbox-ban próbálják tesztelni a ReactOS 0.4-es fejlesztői kiadását mégpedig arra, hogy valószínűleg nem fog menni... Legalábbis én ezt tapasztaltam. Megnéztem OpenSuSE alól is, ott minden gond nélkül ment, tehát ez NEM a ReactOS hibája!
Amennyiben hasonló hibákat észleltek jelezzétek! Köszönjük!
További jó tesztelgetést!
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

Egy kis kedvcsináló teszteléshez...
ReactOS 0.4 fejlesztői kiadás bemutató a YouTube-on, érdemes megnézni! És már azóta is fejlődött. :)
ReactOS 0.4-SVN presentation
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Hírek, újdonságok, információk

Post by hrobi88 »

Az elmúlt két hónapban nagy volt az érdeklődés a ReactOS házatáján, cikkek születtek, fejlesztések valósultak meg, nőtt a kompatibilitási adatbázisban szereplő programok száma (immáron 636 programot teszteltek le), és több mint 1200-an regisztráltak az előző január 19.-i erről szóló írásom óta.
Magyar tesztelőkről még mindig nem tudok, valamint fordításhoz és egyéb segítségnyújtáshoz sem jelentkezett senki... A "néptérkép"-en 6 magyar felhasználó van regisztrálva, de ennél több magyar regisztrált már.
A térképre való regisztációt itt tehetitek meg:
Néptérkép
Remélem ez megváltozik a jövőben és az érdeklődők között egyre nagyobb számban jelennek meg a magyarok is!
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests