Infó?

Moderator: Talley

Post Reply
tooomas
Posts: 2
Joined: Wed Dec 28, 2005 3:37 pm

Infó?

Post by tooomas »

Az lenne a kérdésem lehet-e majd magyarul több infót megtudni eme rendszerről?
Mi az alapja.Mien a kompatibilitása.Milyen driverekel működik.
Hogyan telepíthető másik rendszer mellé.

Igazából nem profi angolosok táborát gyarapítom és őszintén nagyon jól jönne egy magyar útmutató.
Talley
Posts: 7
Joined: Thu Sep 29, 2005 3:00 pm

Post by Talley »

Ez egy teljesen a nulláról kezdett NT architektúrájú oprendszer. Tehát nincs benne lopott NT forrás, a publikus tervek alapján készült.
Egyelőre nagyon rossz a kompatibilitása, a képernyő képeknél megnézheted milyen programok futnak (pl firefox, openoffice, unreal tournament).
A driverek mégkevésbé működnek: az NT 4-hez készültek működésre bírhatóak, és már egyre több windows 2000-hez készült driver is működik - a PnP kezelőt most kezdik tanítani, hogy működjön minden. A hangkártyákhoz csak az NT 4 driverek működnek.

Másik rendszer mellé nehézkésen. A 0.4-es verzióig nem is ajánlom, hogy virtuális gépen kívül bárhol is használd.. szóval vagy VMWare Player, vagy a QEMU, mindkettő ingyen használható.

Neaggódj, dolgozunk a magyarosításon - ahogy időnk és kedvünk engedi.
G-Lex
Posts: 1
Joined: Thu Dec 29, 2005 9:13 am

Vmware

Post by G-Lex »

Én VmWare alatt futtatom és hangot még nem sikerült kihozni belőle...
van rá megoldás?

Amúgy én arra gondoltam, hogy érdemes lenne ebből majd egy epia vagy eden alapú media centert csináltom, hisz jóval gyorsabban indul mint egy XP media center.... :-D

Médialejátszónak meg az amúgy is nyílt mplayert használnám és akkor már csak egy gui kéne neki...
tooomas
Posts: 2
Joined: Wed Dec 28, 2005 3:37 pm

Post by tooomas »

Elméletileg nt driverket megeszi!
Keresgélni kell neked megfelelőt.

És akkor vagy-vagy :?
neo_01
Posts: 2
Joined: Mon Jan 02, 2006 9:16 pm

Post by neo_01 »

Talley wrote: ...
Másik rendszer mellé nehézkésen. A 0.4-es verzióig nem is ajánlom, hogy virtuális gépen kívül bárhol is használd...
Ezt hogy érted? Egy külön partíción is kárt okozhat?

Amúgy milyen Windows-os progik futnak rajta?
Olyanok amik futtatására alkalmassá tették vagy fut rajta "minden" ami a wine-al fut?
neo_01
Posts: 2
Joined: Mon Jan 02, 2006 9:16 pm

Post by neo_01 »

Lenne még egy kérdésem:
Ha nem akarok ellőni 18 Mb miatt egy cd-t, akkor megoldható-e valahogy hogy más boot-olós telepítő is elférjen mellette? (pl DSL , SysRescCD, GeexBox, SLAX)
Lehetőség szerint a Bootable CD Wizard -ot használnám, próbáltam is de nem jött össze.
Nem tudom mi lehet a rossz.
Talley
Posts: 7
Joined: Thu Sep 29, 2005 3:00 pm

Post by Talley »

Hangot a SoundBlaster 16 NT4 driverrel lehet kicsikarni.
A legtöbb Wine-al működő program ReactOS-al is működik, nézzétek a Screenshots részt - vagy a most induló Application Compatibility DB-t.
Külön partición nem hiszem, hogy kárt tudna okozni.. de egyelőre nem működik az NTFS driver.

A 18 megás cd.. írd ki CDRW-re, vagy network boottal tedd fel.. sajnos nem ismerem ezeket, amiket írtál - bár a BCDW érdekes, köszi, hogy írtál linkeket is :)
coolkoon
Posts: 10
Joined: Sun Jun 25, 2006 8:28 pm

Post by coolkoon »

Én is a CD-RW-t ajánlom, bár én mini CD-t használtam (200 megásat). Amúgy érdekes, hogy megpróbáltam lecserélni a ReactOS-os ntfs.sys-t a Windows XP-s ntfs.sys-el, de csak ilyen csúnya hibaüzenetet írogatott ki, hogy a device attached to the system is not functioning... :( Szerintetek érdemes lenne egy NT4-es ntfs.sys-el próbálkozni?
Amúgy én kipróbáltam Linux és Windows mellé. Persze így is megizzadtam egy kicsit, mire a freeldr.ini-t összehoztam, és GRUB-on alapul az egész, de megy, és (eddig) úgy néz ki, hogy a környező partíciókat se teszi tönkre (bár hogy is tehetné, ha még olvasni se tud róluk..). Egy baj van csak: még a hajdani Windows 95-ösnél is gyakrabban kellett a RESET-gombot nyomogatnom :wink:
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Infó?

Post by hrobi88 »

A ReactOS-ről már a Wikipédián is sok információt megtudhattok: http://hu.wikipedia.org/wiki/ReactOS
A rendszeren kipróbált programokat pedig itt találhatjátok: http://www.reactos.org/compat/
hrobi88
Posts: 37
Joined: Sun Sep 27, 2009 12:39 pm
Location: Hungary (Magyarország)
Contact:

Re: Infó?

Post by hrobi88 »

Mi a kérdés pontosan?
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests