Page 1 of 1

Podpora NTFS filesystemu

Posted: Sun May 04, 2008 10:56 pm
by skycaptain
Nevie niekto ako je to s planom zaradit NTFS filesystem do ReactOSu? Pozeral som sa do zdrojakov ktore som si stiahol cez SVN a obsahuju NTFS..

Posted: Tue May 06, 2008 10:36 am
by etko
NTFS urcite v ROSe bude, nakolko to je ciel projektu uplna binarna kompatabilita. Sucasny driver je zrejme tazka alfa :).

Pokial viem vacsina veci okolo IFS stoji pretoze treba prepisat Cache Manager. Ak som to spravne pochopil je to dost vitalne, ale nikto sa tomu momentalne nevenuje, zrejme chyba interest a je to asi zlozite. Okrem toho devi maju ine subrprojekty rozbehnute.

V kazdom pripade po precitani knihy o NT by som sa do toho ja osobne nepustal. Ak mas chut mozes to dat :).

Re: Podpora NTFS filesystemu

Posted: Fri Oct 16, 2009 4:15 pm
by tom101
řekl bych že ext2/ext3 je lepší než ntfs. ext2/3 nepotřebuje defragment protože šetří disk za to ntfs mi dělá probém. Pořád nalézám chyby na disku v Documents and settings/.../ Temp <zde je nejvíce souborů které ze pořád mažou a přibývají. Některé už ani smazan nejdou protože windows hlásí chybu disku. No snad to ReactOS vyřeší podporou více filesystemů. Moc se těším až bude stabilní verze pro každodenní použití. To potom moje cd s windows skončí v koši :D

Re: Podpora NTFS filesystemu

Posted: Fri Oct 16, 2009 4:24 pm
by Kario
informacia ohladom suborovych systemov: fireball prave preraba/nanovo kodi FAT vysledkom by mal byt ovladac Fast_FAT

Re: Podpora NTFS filesystemu

Posted: Fri Oct 16, 2009 6:36 pm
by Black_Fox
tom101: Pokud ti Windows pořád hlásí chybu disku, tak přeju hodně štěstí se záchranou dat až ten disk klekne úplně :) A pokud tou chybou myslíš "přístup byl odepřen", tak to jen znamená, že se ten soubor zrovna používá. Jinak, dočasné soubory používá každý operační systém a každý souborový systém, protože to bez nich prostě nejde, jenom je každý dává jinam. Co se týče fragmentace, s tou souhlasím.

Re: Podpora NTFS filesystemu

Posted: Mon Oct 19, 2009 12:37 pm
by preston
wut? NTFS je jeden z nejstabilnějších FS :-/ pokud máš problémy je to buď nějaká nezbedná aplikace nebo HW chyba samotnýho disku.. jinak reactos jako takový podporuje všechno, pro co jsou ovladače. takže stačí napsat IFS driver, poslat nám ho a je to :-D

ad fastfat_new - problem reactosu je cache controler, který je momentálně v hodně špatné kondici.. bohužel proti porouchanému Cc je napsaný současný FAT ovladač. Takže cílem je napsat nový FAT ovladač, odladit ho na win2003 a potom pomocí něj přepsat cache controler.

Re: Podpora NTFS filesystemu

Posted: Sat Apr 02, 2011 4:33 pm
by Tomix
Sorry za spam, ale nechce se mi to hledat, jak vypadá vývoj nového FAT ovladače ? A plánuje se implementace (alespoň částečná) POSIX rozhraní ? ;)

Dík

Re: Podpora NTFS filesystemu

Posted: Sun Apr 03, 2011 9:02 pm
by Kario
a co tak zalozit novy thread, Tomix?!

Re: Podpora NTFS filesystemu

Posted: Sun Apr 03, 2011 10:17 pm
by Tomix
Myslím si, že to tu, až na otázku o POSIX, patří ;)

Re: Podpora NTFS filesystemu

Posted: Mon Apr 04, 2011 11:45 am
by Black_Fox
Vlákno je skoro dva roky staré a k NTFS filesystému, takže obě otázky se sem hodí zhruba stejně :)

EDIT: Pokud by někdo přece jen byl líný založit nové téma a radši několik týdnů navštěvovat staré, tak můžu říct, že na FATu se objevilo několik commitů, ale jinak se myslím čeká na release od autora knihovny FullFAT... POSIX subsystém byl kdysi v plánu, ale pak se to zrušilo (kombinace nízkého počtu developerů a příchodu coLinux hodně nahrávají do karet NEnaimplementování).