Preston mozes vysvetlit co sa zase deje s devmi?

Moderators: preston, navaraf

Post Reply
etko
Posts: 154
Joined: Thu May 26, 2005 3:43 am
Location: Slovakia
Contact:

Preston mozes vysvetlit co sa zase deje s devmi?

Post by etko »

Preston, vidim ze momentalne ty si tu najaktivnejsi prispievatel v podobnom jazyku, a ja som sa tu dlho nezastavil, preto by som sa ta chcel opytat ai mas prehlad, co za dramy sa zas odohravaju medzi devmi ako A.I. a zvyskom teamu a kto docerta je Betov.
preston
Developer
Posts: 272
Joined: Wed Sep 27, 2006 8:19 pm
Location: Prague, Czech Republic

Post by preston »

Alex Ionescu projekt opustil pred cca mesicem zejmena z pracovnich duvodu. S lidmi okolo projektu je nadale v kontaktu a rozhodne nam zachoval prizen. Takze tady se zadne spory neodehravaji. Proste jiz nemel cas.

Betov je jeden z vyvojaru projektu RosAsm, coz ma byt assembler IDE pro ReactOS. Nicmene vyvojari ReactOSu se od celeho projektu nekolikrat distancovali a pozaduji, aby RosAsm prestal vyuzivat jmena ReactOS ke sve propagaci. To zejmena z toho duvodu, ze se Betov neustale snazi poskodit povest ReactOSu falesnymi narcenimi o neopravnenem uzivani copyrightovanych (Microsoft) zdrojovych kodu. Jedna se o nekolik souboru prejatych od projektu SanOS (GPL), ktere pouziva napriklad i SDL. Zadne kradeni zdrojovych kodu se nekona, to ale Betov nejak nechce uznat. Na me to pusobi tak, ze proste chce za kazdou cenu sirit FUD a poskozovat jmeno ReactOSu a jeste pritom delat ze vsech lidi kteri mu oponuji blbce (dost nevybirave se navazi i do vyvojaru projektu ackoliv sam nikdy projektu nijak nepomohl).

pozn. tento post vyjadruje muj osobni nahled na vec. stanoviska jednotlivych vyvojaru se mohou lisit (ale pokud vim, tak tomu tak neni)
etko
Posts: 154
Joined: Thu May 26, 2005 3:43 am
Location: Slovakia
Contact:

Post by etko »

Pamatam si, ze uz sa tu odhravala vacsia drama predtym, co sa zacal riesit audit. Pokial viem vtedy niektory devovia :) obvinili A.I., ze jeho implementacia prilis moc kopiruje aktualnu implementaciu Windowsov - ze je to moc podobne disassemblingom zo skutocneho MS systemu. Vtedy bol A.I. ten zly. Sam povedal, ze systemu obetoval mozno az moc casu, to u mna ma plus. Ja osobne si myslim, ze A.I. mal pravdu -> totalna binarna kompatabilita. Snad si to pamatam spravne.

V kazdom pripade je zverina, ze A.I. ide pracovat na Windows Internals. Co sa tyka Betova, netusim co moze bytjeho motivaciou. Dakujem za objasnenie situacie, inak.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests