Instalacia na USB?

Moderators: preston, navaraf

Post Reply
conta
Posts: 21
Joined: Sat Sep 23, 2006 2:27 pm

Instalacia na USB?

Post by conta »

Da sa react os nainstalovat na usb?
Staci pri instalacii react os instalacne cd alebo este treba nieco ine?
diki moc
mcgogo
Posts: 18
Joined: Wed Jun 21, 2006 6:21 am

Post by mcgogo »

někde tu byval postup jak to nainstalovat na USB ale už nevím kde zkus vyhledavat. Ale vím že to šlo.
conta
Posts: 21
Joined: Sat Sep 23, 2006 2:27 pm

Post by conta »

nasiel som to , no ta linka nie je funkcna...
mcgogo
Posts: 18
Joined: Wed Jun 21, 2006 6:21 am

Post by mcgogo »

aha tak to ti bohužel nepomůžu a není to někde na wiki pages?
tom101
Posts: 10
Joined: Fri Oct 16, 2009 3:29 pm

Re: Instalacia na USB?

Post by tom101 »

zkoušel jsem to dat na usb tímto zpusovem.
používám linux ubuntu a v něm jsem si nainstaloval qemu. V qemu jsem dal vytvořit raw obraz o velikosti 1GB.
1) V qemu jsem spustil instalaci z cd reactos 0.3.10. Nainstaloval jsem a reactos už byl ve vytvořeném obrazu.
2) Potom jsem připojil usb flasku. usb musí mít stejnou nebo vyšší kapacitu než je vytvořené raw image, tedy nad 1GB nebo více v tomto případě. Image musí být raw protože qcow postupně se zvětšuje a na usb by to nefungovalo. USb flashka se mi v linuxu označuje jako sdc. 3) Následuje zápis image do usb tedy sdc (u někoho sdb, záleží na tom jestli ma více připojených médii). To uděláte tímto příkazem v terminálu sudo dd if=zde zadáte adresu k vytvořenému obrazu of=/dev/sdc
potvrdíte heslo roota a dále jen čekáte.
příklad - dd: máte obraz s názvem reactos.img ve slozce /home/user/Dokumenty a usb přiřazeno do sdc:
sudo dd if=/home/user/Dokumetny/reactos.img of=/dev/sdc
4)potom si ověřte jesli jsou data zapsány zprávně. To uděláte tak že odpojíte usb a znovu připojíte. Měly by tam být složky a soubory (ReactOS a další nějaké soubory).
5) potom jsem restartoval pc a nabootoval z usb. Freeloader se spustil a zvolil jsem hned první volbu.
Vypsalo to, že se načítají soubory. Dale se to celé seklo a hodilo modrou obrazovku s chybami jakou znáte z windows (viz. modrá smrt) už nic nešlo dělat nereagovalo vubec nic tak jsem to musel natvrdo restartovat. Asi to je tím že ReactOS nepordoruje USB2.
preston
Developer
Posts: 272
Joined: Wed Sep 27, 2006 8:19 pm
Location: Prague, Czech Republic

Re: Instalacia na USB?

Post by preston »

reactos nemá dokončený USB stack.. momentálně podporuje maximálně usb klávesnice a myši. bootovani z flashky je no-go.. nejsou pro to ani ovladače ani podpora v jádře. zatím
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests