Připojení sdileneho síťového disku

Moderators: preston, navaraf

Post Reply
pavelbisik

Připojení sdileneho síťového disku

Post by pavelbisik » Mon Jan 25, 2016 9:44 am

Zdravím,
Mám prosbu nedaří se mi připojit sdílený síťový disk z win serveru, zkoušel jsem i příkazovou řádku (net use) a ani to se nepovedlo. Lze to vůbec?
Děkuji za radu.
Pavel

Black_Fox

Re: Připojení sdileneho síťového disku

Post by Black_Fox » Tue Jan 26, 2016 2:28 pm

Zdravím, zatím to ještě není možné. Momentálně pro pre-release 0.4.0 to funguje pro sdílené složky nastavené ve VirtualBoxu - speciální služba je v ReactOSu při startu systému automaticky připojí jako sdílené síťové disky. Ale ta speciální služba tam je právě proto, že ta obecná funkcionalita zatím chybí. Přímo připojovat síťové disky v 0.4.0 nepůjde, ale dočkáme se nejspíš v některém z dalších 0.4.x vydání.

pavelbisik

Post by pavelbisik » Wed Jan 27, 2016 10:35 am

Děkuji za odpověď,
Možná by mi pro začátek stačilo zprovoznění sdílené složky ve VirtualBoxu, potřebuji vyzkoušet provoz aplikace z Win serveru.
Nainstaloval jsem přídavky hosta do Virtualu, ale stejně mi nejde sdílená složka připojit, mám namapovanou složku z Win serveru do Ubuntu (ve fstab se správnými právy), tak aby se připojovala při spuštění disku, bohužel ReactOs ji nevidí.

Jaké by mělo být řešení pro sdílení?

Děkuji Pavel

Black_Fox

Post by Black_Fox » Tue Feb 02, 2016 12:07 am

Vypadá to, že úplně přesně teď se začíná rýsovat první šance pro vyřešení tohoto problému :-)
Čerstvá revize 70670 to jako první nějak rozumně umí. Stačí nastavit VirtualBox, aby přiřadil dané sdílené složce písmeno jednotky a nainstalovat Přídavky pro hosta, zbytek by už prý měl fungovat sám.

EDIT: a r70671 přidává možnost procházet v ReactOSu položky sdílené v síti (třeba ty VirtualBoxové sdílené složky), i když nemají přiřazené písmeno jednotky.

Nezkoušel jsem, ale třeba to zabere.

Post Reply