Bootování z USB

Moderators: preston, navaraf

Post Reply
milhaus52
Posts: 4
Joined: Sat Apr 20, 2013 7:38 am

Bootování z USB

Post by milhaus52 »

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli nevíte, jak vytvořit bootovací USB, případně jestli je nějaký český návod.
Nebo jestli existuje nějaký program, přes který to jde udělat, podobně jako pro Windows WinToFlash nebo pro Linux LinuxLive USB Creator
User avatar
Black_Fox
Posts: 1584
Joined: Fri Feb 15, 2008 9:44 pm
Location: Czechia

Re: Bootování z USB

Post by Black_Fox »

Obecně na to jde použít Rufus, viděl jsem na něj docela dost tutorialů a vypadá schopně. Dej pak vědět, jak to dopadlo :)
milhaus52
Posts: 4
Joined: Sat Apr 20, 2013 7:38 am

Re: Bootování z USB

Post by milhaus52 »

Tak jsem to zkusil, (při bootování)po té co se mi ukáže abych stiskl libovolnou klávesu a já ji stisku se ukáže
"BOOTMGR is missing"
A stiskněte ctrl+alt+del pro restart
User avatar
Black_Fox
Posts: 1584
Joined: Fri Feb 15, 2008 9:44 pm
Location: Czechia

Re: Bootování z USB

Post by Black_Fox »

Jestli máš nastavené bootování z USB, tak je to teda trochu problém. Stane se to i když nainstaluješ normálně z CD na HDD (aby na HDD byl ten bootmgr) a pak to zkusíš takto z USB?
milhaus52
Posts: 4
Joined: Sat Apr 20, 2013 7:38 am

Re: Bootování z USB

Post by milhaus52 »

Tak jsem zkusil z obrazu cd nainstalovat zavaděč, ale stále stejný problém.
User avatar
Black_Fox
Posts: 1584
Joined: Fri Feb 15, 2008 9:44 pm
Location: Czechia

Re: Bootování z USB

Post by Black_Fox »

Tak to je škoda, že to nefunguje. Zeptám se ještě na obecné sekci na fóru, jestli to zkoušel i někdo další a jestli k tomu něco ví.

EDIT: Ještě mě tak napadlo - na jaký souborový systém byla naformátovaná ta flashka? A jakou revizi/vydání ReactOSu zkoušels?
User avatar
Black_Fox
Posts: 1584
Joined: Fri Feb 15, 2008 9:44 pm
Location: Czechia

Re: Bootování z USB

Post by Black_Fox »

Tady je článek na wiki, který by mohl pomoct: http://www.reactos.org/wiki/LiveUSB
User avatar
Black_Fox
Posts: 1584
Joined: Fri Feb 15, 2008 9:44 pm
Location: Czechia

Re: Bootování z USB

Post by Black_Fox »

Příspěvek na fóru, jak to zkoušel někdo další: http://reactos.org/forum/viewtopic.php?p=100691#p100691 - člověk s tím měl problémy, ale jenom protože použil příliš staré vydání 0.3.14 místo nějakého denního buildu. S aktuálním trunk buildem by to mělo fungovat.
Ge Bu
Posts: 1
Joined: Sun Jan 19, 2014 12:55 am

Re: Bootování z USB

Post by Ge Bu »

Ano, je potřeba stáhnout přímo tu verzi Rufusu, na kterou se odkazuje na Wiki - pak mi live verze bootuje. Spadne až na nějakých ovladačích :(.
User avatar
Black_Fox
Posts: 1584
Joined: Fri Feb 15, 2008 9:44 pm
Location: Czechia

Re: Bootování z USB

Post by Black_Fox »

Tato nová verze nám významně usnadnila zkoušení :) Teď je ještě potřeba, aby vývojáři ReactOSu opravili chyby, kvůli kterým se zatím nedá nabootovat úspěšně.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests