Drivers / Ovladace

Moderators: preston, navaraf

Post Reply
orion22
Posts: 1
Joined: Wed Oct 26, 2005 12:39 pm

Drivers / Ovladace

Post by orion22 »

Kdyz uz tu existuje ceska komunita, tak vznesu dotaz zde :)

Jakou verzi ovladacu mam hledat pro HW? Ovladace pro w98 nebo xp? Nebo snad ovladace pro linux?
potapnik
Posts: 4
Joined: Sun Dec 12, 2004 12:56 pm

Post by potapnik »

Predne nevim, co presne chces...

Pokud chces testovat nativni ovladace Windows jak slapou pod ReactOS, mas na vyber mezi ovladaci WDM(Windows Driver Model): WinNT 4, Win2000, WinXP. Nicmene pokud Ti mohu doporucit nejake konkretni tak bych volil ovladace WinNT 4, jelikoz dalsi vyssi verze (2k, Xp, 2k3) prinaseji vzdy neco noveho, co ReactOS jeste nemusi podporovat.

Ovladace pro Win98 jsou WxD, ty ReactOS nepodporuje (jsou zalozene na DOSu = primy pristup k HW, atd.).
tom101
Posts: 10
Joined: Fri Oct 16, 2009 3:29 pm

Re: Drivers / Ovladace

Post by tom101 »

zkoušel jsem ovladače od moji základní desky ASUS P5L-VM 1394 což je trochu starši deska. Ovladače nešli nainstalovat. Co max šlo detekovat název síťové karty. Instalace síťovky se chovala jako by instalovala, ale po restartu bylo vše po staremu internet, zvuk, USB nešli. To chápu protože je to alfa (ver 0.3.10). Prostě radší počkám na verzi pro každodenní použití. Ale kdy to bude?
suzan
Posts: 9
Joined: Wed Aug 12, 2015 5:14 pm

Re: Drivers / Ovladace

Post by suzan »

Zahlédl jsem oznámení v angl. diskusi ohledně hw ovladačů.
(https://www.reactos.org/wiki/Driver_Signing)
Prosím je tu někdo kdo se trochu vyzná v problematice licencí a mohl by jednou větou napsat co to znamená pro projekt?Nebo ještě lépe stačí nějaký odkaz.Ď
User avatar
Black_Fox
Posts: 1584
Joined: Fri Feb 15, 2008 9:44 pm
Location: Czechia

Re: Drivers / Ovladace

Post by Black_Fox »

Požadovaná úroveň certifikace stojí kolem 700 dolarů za rok a je možné, že nadaci nestojí potenciální přínosy za takové reálné výdaje. Na "Discussion" záložce té wiki stránky jsem se zeptal, třeba někdo odpoví.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests