ReactOS na mocniejsze komputery

Moderators: niski, Saibamen

Post Reply
fervi
Posts: 19
Joined: Mon Dec 07, 2009 11:09 pm

ReactOS na mocniejsze komputery

Post by fervi »

Witajcie!

Mam szalony pomysł, albowiem chcę zrobić tak, by ReactOS dał się instalować i używać na mocniejszych komputerach (na których nie chodzi). Sam pomysł nie opiera się na dopisaniu setek tysięcy linijek kodu, a po prostu -> Wirtualizacji

Konkretnie osoba instalowałaby Linuksowe Distro z Maszyną Wirtualną (VirtualBox-Ose), która odpalałaby ReactOS

Linux (Ubuntu?) -> Serwer X -> Start VirtualBox-OSE -> ReactOS na Fullscreen -> (Po zakończonej pracy) Wyłączenie Linuksa

Pomysł wydaje się dać do zrealizowania, jednak mam problemik -> Oczywiście z ReactOS :)

Chcę zrobić już gotowego ReactOS'a ze sterownikiem do dźwięku (AC'97) i paroma programami (Wine Gecko, Firefox?, Mono?), jednak pomysł narazie padł na AC'97 - Mimo, że sterownik jest, ReactOS twierdzi, że działa - Mikser nie daje się uruchomić, a w opcjach dźwięku są opcje "Nie obsługiwane" (Czy jakoś tak). Czy są nowsze sterowniki / Coś można poradzić?

Fervi
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by Pisarz »

Praktyczne jak smarowanie kanapek widelcem.

Niby się da, ale do czegoś w końcu służy nóż...
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by Haos »

Po co Linux i VBox? To juz lepiej ESX...
fervi
Posts: 19
Joined: Mon Dec 07, 2009 11:09 pm

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by fervi »

Nie orientuje się co to ESX ;)

Poza tym dlatego wybrałem VBOX, bo bez problemów z licencją mógłbym go zastosować

Po części jest to proteza (Lin + ROS), jednakże:
- System dałoby się wszędzie zainstalować
- Nie trzeba by było (jak narazie) dopisywać sterowników
- System dałoby się łatwo "przeinstalowywać" (np. nowy Snapshot)

Fervi
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by Pisarz »

Zamiast robić kolejną wersję ROS'a, lepiej już wziąć się za natywne sterowniki niż wydziwiać, zwłaszcza że ROS i tak nie nadaje się do codziennego użytku.
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by TestamenT »

Już lepszym pomysłem było stworzenie systemu na bazie Linuksa i Wine ale to umarło choć jakiś wpis na forum pozostał.

Ale i tak wszystko sprowadza się do http://www.youtube.com/watch?v=KMU0tzLwhbE
Last edited by TestamenT on Wed Sep 28, 2011 11:00 am, edited 1 time in total.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by benek »

Witajcie!

Mam szalony pomysł
no wlasnie widze
Konkretnie osoba instalowałaby Linuksowe Distro z Maszyną Wirtualną (VirtualBox-Ose), która odpalałaby ReactOS
mozesz mi powiedziec po jakiego grzyba? Skoro kazdy moze sobie odpalic VM na swoim systemie? Oj, oj, od czasu do czasu pojawiaja sie na forum takie friki, co to nie maja co robic z czasem, rozumiem ze chodzisz do gimnazjum albo liceum i masz kupe czasu ale sa inne ciekawsze rzeczy.
Nie orientuje się co to ESX ;)
znowu wychodzi twoje lenistwo, google nie boli
chcę zrobić tak, by ReactOS dał się instalować i używać na mocniejszych komputerach (na których nie chodzi)
tu nie ma podzialu na szybsze i wolniejsze. Tu chodzi o sterowniki, ktorych na razie brak. Poprawi sie kompatybilnosc, to i sterowniki pojda.

i na sam koniec twoj cytat:
Ja mam pomysł na instalację ReactOS na nowszych pecetach, ofc, nie napalajcie się :D Ale pozwoli to na nowszych maszynach na instalację ROS'a i jego "korzystanie"
Dam ci rade. Wiecej pokory. Wiecej czytaj i sluchaj, a mniej pisz(glupot).
fervi
Posts: 19
Joined: Mon Dec 07, 2009 11:09 pm

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by fervi »

Zaproponuj coś i nie zostań zjedzony ;)

W każdym razie wątpię, co zmieni, że ReactOS będzie stabilny, skoro i tak żaden (przypuszczam) producent nie da sterowników? Chodzi o to, że nie da bezpośrednio do jądra. Patrz -> Microsoft; Buli nieźle, żeby mógł sterowniki w swoim systemie trzymać. Linux sam pisze sterowniki (otwarte), a te zamknięte ktoś doinstaluje (Chociaż czekam na jak najlepszy rozwój sterowników otwartych, bo te zamknięte są takie nijakie )

Fervi

PS. Macie funkcje Edit?
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by Pisarz »

Kto jest Linuksem?
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by Haos »

@Benek

Zejdz prosze z czlowieka.
fervi wrote:Zaproponuj coś i nie zostań zjedzony ;)
Benek moze za ostro zareagowal, ale w gruncie rzeczy ma racje. Nie pisales chyba o swoim pomysle tylko po to zeby wszyscy wyrazili okrzykiem swoj entuzjazm?
fervi wrote:W każdym razie wątpię, co zmieni, że ReactOS będzie stabilny, skoro i tak żaden (przypuszczam) producent nie da sterowników?
Po co nam dedykowane sterowniki do ReactOS, skoro naszym celem jest to, by ReactOS wykorzystywal sterowniki Windows?
fervi wrote:Chodzi o to, że nie da bezpośrednio do jądra.
Mieszasz architektury. Sterowniki jako moduly kernela (wkompilowane czy modloadowane) to specjalnosc Linuksa. W NT, sterowniki sa ladowane przez kernel w ramach odpowiedniego stosu.
fervi wrote:Patrz -> Microsoft; Buli nieźle, żeby mógł sterowniki w swoim systemie trzymać.
Z tego co wiem, to MS sam pisze te uniwersalne, zawarte w systemie. Domyslnie w Windzie nie ma instalowanych wraz z systemem sterownikow innych firm. Mozesz je oczywiscie samemu zainstalowac. Nie wiem zatem skad ta wiadomosc i co komu MS buli.
fervi wrote:Linux sam pisze sterowniki (otwarte), a te zamknięte ktoś doinstaluje (Chociaż czekam na jak najlepszy rozwój sterowników otwartych, bo te zamknięte są takie nijakie)
O jakosci dedykowanych sterownikow w Linuxie (dedykowanych, nie uniwersalnych) mozna by zalozyc osobny temat-rzeke. Ale to offtopic.
fervi wrote:PS. Macie funkcje Edit?
Oczywiscie.
User avatar
Saibamen
Posts: 212
Joined: Mon Jul 19, 2010 11:19 am
Location: Poland
Contact:

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by Saibamen »

fervi wrote:PS. Macie funkcje Edit?
http://www.reactos.org/forum/viewtopic. ... 814#p76560
ReactOS Forum Global Moderator
IT-Maniak.pl administrator
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by benek »

@Haos
Zejdz prosze z czlowieka.
Zareagowalem ostro poniewaz tenze osobnik w innym watku(Nowosci i ciekawostki) zarzucil mi klamstwo podczas gdy sam nie mial pojecia o czym pisze. Chcialem troche utemperowac. To wszystko
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: ReactOS na mocniejsze komputery

Post by TestamenT »

benek wrote: Zareagowalem ostro poniewaz tenze osobnik w innym watku(Nowosci i ciekawostki) zarzucil mi klamstwo podczas gdy sam nie mial pojecia o czym pisze. Chcialem troche utemperowac. To wszystko
Ja zauważyłem że żartował a ty zareagowałeś dość impulsywnie.

Poza tym każda nowa osoba której spodobał się ReactOS może mieć z początku zapał i łeb pełen pomysłów ale to z czasem przygasa zwłaszcza jak się czeka na kolejne wydania systemu :)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests