Opinia po dłuższej przerwie

Moderators: niski, Saibamen

Post Reply
kokodin
Posts: 175
Joined: Tue Nov 29, 2005 7:19 pm

Opinia po dłuższej przerwie

Post by kokodin »

Witam szanowne towarzystwo.
Od czasów gdy ukradkiem uciekłem z forum minęło już sporo czasu, ale ja tu nadal bywam :]
Ostatnio naszła mnie chęć na ocenienie postępów projektu od owego czasu gdy zwiałem/straciłem zainteresowanie.
Szczerze mówiąc zmieniło się bardzo dużo, nawet od czasu gdy testowałem ostatnią trunkową wersję po 0.3.12.
Zadziwiającym jest fakt, że wormsy przestały zawieszać cały system i jedynie wyrzucają visual c++ errora,
reactosowski paint bardziej podoba mi się od tego ms i działa całkiem przyzwoicie w rosku, oraz że zmiana rozdzielczości w locie stała się możliwa. Ogólnie bardzo podobają mi się ostatnie zmiany, wróżą sporo dobrego.
Widzę też, że wśród młodych userów nadal panuje przeświadczenie, że od alfy do rc tylko kilka miesięcy :]
Natomiast kilka znajomych nicków nadal się z nimi użera.
Fajnie widzieć, że system nie umiera.
Do wszystkich młodych:
Nie przejmujcie się tym, że system jeszcze nie działa jak powinien. 5 lat temu działał znacznie gorzej a przez ostatni rok zmienił się zdecydowanie na plus, z resztą po cia widać jak deweloperzy zamykali masowo kolejne dprinty. Przed reactosem jeszcze spory kawałek, ale solidny fundament czuć już pod stopami.
A dla wszystkich zaangażowanych w projekt:
Robicie kawał świetnej roboty.
wojo664
Posts: 320
Joined: Mon Jul 06, 2009 5:39 pm

Re: Opinia po dłuższej przerwie

Post by wojo664 »

kokodin wrote: że od alfy do rc tylko kilka miesięcy :]
Do rc jeszcze nie, ale skoro została wydana wersja beta wersji alfa :D 0.3.13, to znak że będzie całkiem niedługo nowe "duże" wydanie :)
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Re: Opinia po dłuższej przerwie

Post by TestamenT »

Widać że nie da się zapomnieć o ReactOS tak jak o oddychaniu :)
kokodin
Posts: 175
Joined: Tue Nov 29, 2005 7:19 pm

Re: Opinia po dłuższej przerwie

Post by kokodin »

Dobra chwilowo jestem usatysfakcjonowany. Udalo mi sie uruchomić reactosa w wersji dbg (rel się wiesza :]) na prawdziwym sprzęcie, zainstalować sterowniki kart sieciowej , graficznej i dźwiekowej, po czym pobrać firefoxa a nim audacity w którym to z kolei odtworzyłem mptrójkę Uragiri no Yuuyake z pierwszego openingu Durarara-y. Winamp niestety nie chciał zastartować.
Daleko temu jeszcze do stabilności, ale już wiem, że wirtualizacja w qemu jest wydajniejsza na moim kompie niż mój komp testowy real hardware. Natomiast instalacja sterów nvidii gdy działają, kończy się mniejsza elastycznością niż sterownik vesa :p. Nie mogę się doczekać kolejnej duzej relki, od czasów 0,2,4 wszystko się zmieniło, nawet to co działa i to co nie (bo winamp przestał się uruchamiać :P)
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Opinia po dłuższej przerwie

Post by Haos »

A probowales ta sama wersje co wtedy?
kokodin
Posts: 175
Joined: Tue Nov 29, 2005 7:19 pm

Re: Opinia po dłuższej przerwie

Post by kokodin »

Wydaje mi się, że tak 2.80 z 2002 roku. Ale najpierw próbowałem którąś "piątkę" obydwie wyświetliły mi czarne okna i komunikat błędu.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Opinia po dłuższej przerwie

Post by Haos »

2.9x powinno dzialac calkiem przyzwoicie, wlacznie z odtwarzaniem muzyki. 5.x nadal ma jakies problemy, ale dam glowe ze wczesniej nie mialo prawa dzialac.
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Re: Opinia po dłuższej przerwie

Post by .aart3k »

Rzeczywiście jest spoko, jutro zobaczę jak ROS się nadaje do webdevelopmentu, jestem niesamowicie ciekaw.
Nadal jednak jest tu trochę oldskulowo. Najlepsze że strona nadal nie dostała nowego dizajnu, a to by trochę odświeżyło projekt.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Opinia po dłuższej przerwie

Post by benek »

Jestem pod duzym wrazeniem po przetestowaniu nowej wersji. Musze naniesc pare zmian do compatibility database bo pare gierek juz sie uruchamia :D glownie za sprawa dynamicznej zmiany rozdzialki i glebi kolorow. Jedno co mi sie rzucilo najbardziej w oczy to podwojny kursor, niedawno zauwarzylem ten blad na wine pod linuxem a teraz pod ROS. Wszystko fajnie idzie, oby tak dalej 8-)
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests