Nowosci i ciekawostki

Moderators: niski, Saibamen

bolescise
Posts: 19
Joined: Sat Sep 19, 2009 11:20 pm

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by bolescise »

Panowie... czy to ważne, kto tłumaczy? ważne jest jedynie, aby było to prawidłowe tłumaczenie, dla osób wchodzących na stronę to jest nieistotne kto to przetłumaczył, tylko ważna jest treść, która powinna byc zgodna z oryginalnym tekstem, a jeśli ludzie zobaczą na forum i tu taki bałagan, to pomyślą sobie, że to jakiś projekt niewarty uwagi..., bo skoro sie kłócą o takie duperele, to co będzie dalej? kłótniami takich spraw się nie załatwia, lepiej się dogadać, może podzielić prace? Haos robi tu bardzo wiele, może warto by pomyśleć o jakiejś pomocy, aby zrobić więcej?
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Haos »

Ok, skoro tak chcesz postawic sprawe...

@bolescise
Newslettery tlumacze od paru ladnych lat. Nie mam zamiaru pozbawiac sie jednej z nielicznych frajd tutaj.
wojo664
Posts: 320
Joined: Mon Jul 06, 2009 5:39 pm

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by wojo664 »

Tłumaczenie fajna rzecz :-)
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by .aart3k »

Z Haosem bym nie zadzierał, szepnie słówko do odpowiedniej osoby i już Language Maintainerem nie jesteś.

Tak było ze mną ;( A tak serio to przestałem tłumaczyć już dawno.
SuperDog
Translation Team
Posts: 124
Joined: Tue Mar 04, 2008 2:52 am

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by SuperDog »

Bez obaw, wszystko jest pod kontrolą.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Haos »

Pierwszy project GSoC przynosi do glownego drzewa konkretne rezultaty. lwIP z rewizja 53122 zastapil uzywany dotychczas oskittcp. Pierwsze wrazenia sa ponoc bardzo obiecujace - nowy stos jest bardzo stabilny i umozliwia sprawne korzystanie z wielu uslug sieciowych naraz.
lantar
Posts: 16
Joined: Wed Jun 09, 2010 12:38 am
Contact:

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by lantar »

czyli jesteśmy o kolejną cegiełkę do przodu :D

a swoją drogą mam pytanie, czy jest może jakaś grupa ludzi zajmująca się propagowaniem rosa na jakichś forach/stronach? myślicie że coś takiego przyniosłoby jakieś rezultaty?
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Haos »

Najpierw trzeba miec cos do propagowania. Obecnie ReactOS raczej by zniechecal.

Od wczoraj dostepne sa do scigniecia ISO z mojego buildera. Kompilowane pod CMake, zawieraja tez pakiet rostests (czyli wszystkie programy z testami Wine i naszymi) oraz Wine Gecko (to po to zeby sie instalator na 2gim etapie tak durnie nie pytal).
wojo664
Posts: 320
Joined: Mon Jul 06, 2009 5:39 pm

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by wojo664 »

Od niedawna w ReactOS zostało w końcu aktywowane ACPI.
W związku z tym, zmienia się troche instalacja:
[ external image ]
W polu Komputer można teraz ustawiać czy chce sie mieć ACPI czy nie.
Przypomnienie: ACPI to zaawansowane zarządzanie energią - pozwala między innymi na wyłączenie komputera przez system operacyjny, i przechodzenie w stany niskiego poboru energii. Do wyłączenia komputera jednakże wymagana jest płyta w standardzie ATX ;)
Oby tak dalej :)
wojo664
Posts: 320
Joined: Mon Jul 06, 2009 5:39 pm

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by wojo664 »

można już grać w niektóre gry online :)

http://www.youtube.com/watch?v=lJRV558OLMc
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Haos »

Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by Haos »

http://www.reactos.org/pl/news_page_67.html

Ciekawe czy cos z tego wyjdzie. Jakby nawet nie, to niezla pamiatka czy material w dossier.
kwaku1
Posts: 79
Joined: Mon Jan 16, 2006 5:58 pm

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by kwaku1 »

Na dwoje babka wróżyła. ;) Politycy przy okazji takich wizyt mówią wszystko, co wyborca chce usłyszeć. Gdyby coś z tego wyszło, to przy wsparciu finansowym i politycznym ReactOS miałby szansę bardzo szybko dobić do wersji 1.0.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by benek »

Jezeli chodzi o ten news, to bylo by to na reke wladzom rosyjskim, bo jakis czas temu otworzyli projekt majacy na celu stworzenie wlasnego os-a na bazie jadra linuxa. Dlaczego by nie zrobic tego na bazie NT? byloby to wysmienite rozwiazanie. Uniezaleznienie sie od Microsoftu 8-) To samo sie tyczy innych panstw. ROS ma olbrzymi potencjal, wystarczy tylko kasa na wejscie w faze beta, a dalej juz pojdzie gladko. Ja osobiscie nie moge sie doczekac dystrybucji serverowej ROS-a z terminalami, bo aktualne warunki od microsoftu to z lekka przesada. 1 licencja rdesktop+cal to wydatek rzedu 750zl + koszt OS-a :? hosting dedykowany tak tani jak na linuxach :D :D itd itd
fervi
Posts: 19
Joined: Mon Dec 07, 2009 11:09 pm

Re: Nowosci i ciekawostki

Post by fervi »

Ale nakłamał, hehehe

Chociaż fajnie by było, jakby Rosja przyłączyła się (zatrudniła ludzi do ROS)

Ja mam pomysł na instalację ReactOS na nowszych pecetach, ofc, nie napalajcie się :D Ale pozwoli to na nowszych maszynach na instalację ROS'a i jego "korzystanie"

Fervi
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests