Emulator Windowsa na OSX (Macintosh)

Moderators: niski, Saibamen

Post Reply
trueman-poland

Emulator Windowsa na OSX (Macintosh)

Post by trueman-poland » Wed Apr 13, 2005 1:24 pm

Wita Was kompletny lamer blaga o litosc...

PEwnie kazdy z Was zna Virtual PC na ktorym to mozna zemulowac sobie windowsa czy co sie chce i ma on nad wszystkimi innymi (w tym darmowymi) emulatorami jedna zalete: nie trzeba miec doktoratu z informatyki zeby sobie postawic windowsa na macu.wystarczy kilka prostych opcji wykonany z normalnej aplikacji uruchomionej na Maczku, wkladamy boot-plytke i...jechane...

chodzi mi o to, ze zajarzanie o co chodzi przy Virtual PC zajelo mi z 2 minuty a mam zero doswiadczenie z inormatyka...

Ale uparlem sie ze nie wydam kasy i...

Powiedzcie kochani: dla kogo sa te emulatory,dla normalnych uzytkownikow, czydla expertow.
Co z tego, ze reactos, free-dos, free-linux jest w sieci, skoro nie sposob po prostu: wlozyc plyte, uruchomic aplikacje, ktora zada 3 pytania:
1. co chcesz zrobic (np. uruchomic emulator windows)
2. krok po kroku (jak w zakladaniu maila w outloku)
3. tak, jestes gotow instalujemy

mam Bochsa i trafiam na sciane... jakis wers linuxa wystakuje i co? mam sie domyslic? szukam w sieci informacji - wyskakuje miliard stron, jak zmniejsze opcje wyszkiwania do minimum to wyskakuje kilkaset stron i kazda jest jakby pisana od srodka tematu...

kochani Informatycy, dlaczego tak komplikujecie sprawe? dlaczego to nie moze byc proste? przeciez kadzy z Was oprocz tego, ze ma pasje tworzenia programow lubi tez nie wiem, pograc w Quake albo obejrzec film bez wpisywania ton lini kod, szukania w sieci jak robi sie "wlacz system".

Blagam wiec o pomoc: moge spiratowac Virtual PC ale ja chce normalny darmowy emulator a na nim windowsa albo linuxa , kit mnie jakiego byleby byl.
mam macintosza, (eMac) zsystem O SX 10.3 (Jaguar).

wierzcie, ze spedzilem mnostwo czasu i co... zmarnowalem go.jestem wcale nie taki gupi ale...
napiszcie wiec, daje wam wyzwanie: Reactos Builder for MAC OSX... aplikacje, ktora poprowadzi krok po kroku... dostaniecie oscara, nie wiem...

piszcie
gad6547343
maitchl: robert @walcie-sie-skanujace-roboty- modda.pl
6547343GG

Express

Re: Emulator Windowsa na OSX (Macintosh)

Post by Express » Wed Apr 13, 2005 2:13 pm

trueman-poland wrote:Wita Was kompletny lamer blaga o litosc...

PEwnie kazdy z Was zna Virtual PC na ktorym to mozna zemulowac sobie windowsa czy co sie chce i ma on nad wszystkimi innymi (w tym darmowymi) emulatorami jedna zalete: nie trzeba miec doktoratu z informatyki zeby sobie postawic windowsa na macu.wystarczy kilka prostych opcji wykonany z normalnej aplikacji uruchomionej na Maczku, wkladamy boot-plytke i...jechane...
Do mało którego programu trzeba mieć doktorat - na ogół wystarczy umiejętność czytania, często, fakt, w obcym języku.

chodzi mi o to, ze zajarzanie o co chodzi przy Virtual PC zajelo mi z 2 minuty a mam zero doswiadczenie z inormatyka...

Ale uparlem sie ze nie wydam kasy i...

Powiedzcie kochani: dla kogo sa te emulatory,dla normalnych uzytkownikow, czydla expertow.
Co z tego, ze reactos, free-dos, free-linux jest w sieci, skoro nie sposob po prostu: wlozyc plyte, uruchomic aplikacje, ktora zada 3 pytania:
1. co chcesz zrobic (np. uruchomic emulator windows)
2. krok po kroku (jak w zakladaniu maila w outloku)
3. tak, jestes gotow instalujemy
Mylisz pojęcia, albo się nie rozumiemy:
reactos to osobny system, podobnie jak linuks itd. One nie są emulatorami, ani nie są częścią emulatorów.
Na maczku możesz sobie zainstalować po prostu linuksa, zamiast mac osX

Ale jeśli chodzi ci o to, żeby wypalić płytkę, która ruszy i odpali emulator, a w nim jakiś system, to nie da się. Tzn. da się, ale nie ma to sensu, bo wymaga zbyt wielu wersji, poza tym uruchamianie programu działającego z płyty to generalnie ciekawy pomysł tylko do testów.

Jeśli chcesz odpalić któryś z wymienionych systemów w emulatorze, to ściągasz OBRAZ DYSKU, ale emulator musisz mieć osobno

mam Bochsa i trafiam na sciane... jakis wers linuxa wystakuje i co? mam sie domyslic? szukam w sieci informacji - wyskakuje miliard stron, jak zmniejsze opcje wyszkiwania do minimum to wyskakuje kilkaset stron i kazda jest jakby pisana od srodka tematu...
Bo najpierw czyta się plik readme albo podobny (tak, powinno się czytać instrukcje)
Polecam, zamiast Bochsa - qemu. Jest znacznie szybszy. Bardzo ładnie jest wyjaśnione, co gdzie wpisać. Wpisujesz raz i już.
A na obronę tego ręcznego wpisywania: bochs, czy qemu są w trakcie tworzenia. Interfejs nie jest aż tak istotny jak sprawność działania.

kochani Informatycy, dlaczego tak komplikujecie sprawe? dlaczego to nie moze byc proste? przeciez kadzy z Was oprocz tego, ze ma pasje tworzenia programow lubi tez nie wiem, pograc w Quake albo obejrzec film bez wpisywania ton lini kod, szukania w sieci jak robi sie "wlacz system".
To będzie proste, ale ktoś to musi napisać. Soft darmowy też wymaga pracy, ktoś go pisze poświęcając swój prywatny czas i nic z tego nie ma. W związku z tym taki program będzie rzeczywiście gotowy wtedy ...kiedy będzie gotowy. I nie wcześniej niestety.

Blagam wiec o pomoc: moge spiratowac Virtual PC ale ja chce normalny darmowy emulator a na nim windowsa albo linuxa , kit mnie jakiego byleby byl.
mam macintosza, (eMac) zsystem O SX 10.3 (Jaguar).
Jeszcze raz: qemu, ale on też wymaga przeczytania instrukcji - podobnie jak (teoretycznie) telewizor.

wierzcie, ze spedzilem mnostwo czasu i co... zmarnowalem go.jestem wcale nie taki gupi ale...
napiszcie wiec, daje wam wyzwanie: Reactos Builder for MAC OSX... aplikacje, ktora poprowadzi krok po kroku... dostaniecie oscara, nie wiem...
To ja chcę pół oskara za wskazanie ci tego co już jest i działa:
http://ovh.dl.sourceforge.net/sourcefor ... L-qemu.zip

Przepraszam - ćwierć.
Qemu chyba JESZCZE nie ma na MacOS.
Wobec tego ściągnij to co podałem znajdź plik c.img i zamień na ten który *.img, który masz w swoim bochsie.
Padłeś właśnie ofiarą hegemonii Microsoftu - gdyby nie dominował na rynku, to szybciej pwostawały by porty na inne systemy (choć akurat qemu jest aplikacją wziętą z linuksa.

Lepiej ci pomóc nie potrafię, zapomniałem na początku, że to macos i nie ma dla niego qemu.

Co do komplikowania: żeby coś stało się proste, najpierw musi przejść trudne chwili podczas powstawania. ReactOS też jest w stadium alpha, tzn wiele rzeczy w nim nie działa, a jak działa to nie całkiem tak jak trzeba.

Express

Post by Express » Wed Apr 13, 2005 2:23 pm

Poświęciłem jeszcze kilka chwil dla ciebie.
Qemu dla maca jednak jest.
http://stegefin.free.fr/qemu/qemu.dmg

Spójrz też na to:
http://cordney.com/QemuX/download/ - za to już chcę Oskara.
Acha, nie wiem jaka jest różnica między jaguarem a panterą, ale 10.3 się zgadza.

Do tego QemuX musisz ściągnąć obraz ISO reactosa i dalej powinno cię poprowadzić.

Łatwiej się chyba nie da.

trueman-poland

Wielkie gigantyczne oscarowe dzieki

Post by trueman-poland » Thu Apr 14, 2005 8:31 am

OK wielkie dzieki za wydatna pomoc! Wielkie!

ale tylko w kwestii dyskusji, nie spierania sie, znaczy spoko z Ciebie koles ale patrze na sprawe z zewnatrz.

Ja naprawde czytalem instrukcje 'read me' i z angielskim nie mam wielkich klopotow. I wiesz, sam juz zamienilem sobie w boshu tamten dysk z jakims malym linuxem na obraz dysku z dosem - doszedlem do momentu, ze mam wers dosa... i co z tego jak CD nie widze...

wymyslilem wiec tak: a moze na PC stowrzyc katalog a do niego wrzucic instalke windowsa 98, a potem zrobic z tego obraz dysku z duza iloscia wolnego miejsca, przezucic na maca, odpalic w boshu i uruchomic instalke windowsa... che che gupie?

szanuje wasza darmowa prace i wkurza mnie hegemonia Majkrosoftu. mi bardzo zalezy, zeby miec jednoczesnie dwa systemy - jestem grafikiem... wiesz VPC w okienku super.

OKI doszedlem do teraz ekscytujacego momemtu, ze odpale to co mi podales.

A teraz uczciwie: jak moge sie odwdzieczyc.
No jestem grafikiem z doswiadczeniem w agencji reklamowej. Chcesz logo, projekt graficzny strony, haslo reklamowe, projekt jakiejs ulotki - spoko masz u mnie gratis. w ramach podzienks.

Wielkie dzieki raz jeszcze!

Robs :idea:
6547343GG

trueman-poland

QemuX

Post by trueman-poland » Thu Apr 14, 2005 8:40 am

KOCHANI!

polecam naprawde polecam sciagnac QemuX ktory znalazl kolega i uruchomicz...
- lista kompuerow PC (po uruchomieniu jest 0)
- ikonka + (domyslam sie, ze to znaczy DODAJ)
- lista do wyboru: chcesz zainstalwac z CD, z obrazu, z tego z tamtego!

Panowie informatycy doceniam wasza prace ale Bosha jakos wywalam do kosha.

Bo emulatory tez sa dla ludzi prawda? ja wiem, ze najwazniejsze naistotniejsze to napisac program, stworzyc go dac mu cialo... ale kiedy juz COS TAM jest i to ma dzialac to MUSI moim zdaniem byc do uzycia dla sredniozaawansowanych uzytkownikow.

Ja wiem,ze dla Was to pikus ale gdybym dal wam Photoshopa i kazal narysowac kwadrat to nie byloby klopotu ale jakbym powiedzial "zdejmij selektywnie najlepiej przez "selective colours" czerwony w neutralnych, zpisz mi to do ASV i przesli a potem jeszcze zrob mi bichromie z pantonem 126 i 118 i tez mi przeslij krzywe bo chce miec u siebie identyczne ok"
nie napisalem belkotu tylko instrukcje dla innego grafika. I Wy jako informatyce pewnie niewiele jarzycie. Chodzi mi o to, ze musicie pamietac, ze informatyka jest b. zaawansowana dziedzina wiedzy i nie wszyscy czaja co to jest "zdebugowac" albo "zamien sobie obraz dysku". znaczy ja wiem, ze emulaotry nie sa pisane dla sekretarek jednak jakas granica musi byc postawiona.

Chodzi o to, ze uwazam sie za goscia, ktory naprawde sobie radzi z kompami jako samouk i informatyka nigdy nie byla moja pasja. Po prostu kreci mnie, ze sam rozwiazuje problemy, ale czasami dochodze do sciany.

No dobra- powodzenia w forum i w programowaniu i dowalcie Billowi!

A ze polscy informatycy sa najlepsi to nawet Wyborcza pisala.

pozdrow!
:wink:
6547343GG

Express

Post by Express » Thu Apr 14, 2005 6:19 pm

No dobra, ale co z tym oskarem dla mnie? :)

Post Reply