Popularnosc reactosa.

Moderators: niski, Saibamen

Post Reply
ironek69

Popularnosc reactosa.

Post by ironek69 »

Przed chwilą na forum było 4 użytkowników, w tym 2 zarejestrowanych i 1 gość. Wydaje mi się, że gdzieś nawala promocja systemu. I nie chodzi mi w tej chwili o użytkowników tylko programistów. Gdyby rozreklamować reactosa wśród developerów, można by osiągnąć efekt kuli śnieżnej. A tak nad systemem pracuje mała grupka osób i boję się że nigdy nie dogonimy czcigodnej konkurencji. I czy możemy liczyć na pomoc ze strony wine jak wypuszcza wersję 1?

Pisarz

Post by Pisarz »

ROS nie jest projektem komercyjnym więc jak widzisz nie stosuje żadnej reklamy. No może pozycjonowanie w Googlach ;P

ironek69

Post by ironek69 »

Wiem o tym. Raczej nie chodzi mi o reklamę tylko o pocztę pantoflową. Jest wiele niekomercyjnych projektów o których słyszał "cały świat", natomiast o naszym maleństwie tylko garstka wybranych. Jakiś czas temu fundacja zbierała pieniądze na promocję, może pora znów uruchomić zrzutę. Każdy po piątaku wrzuci.

Haos
Test Team

Post by Haos »

Jak na razie to WINE odwala za nas krecia robote. W wielu przypadkach, przy okazji przygotowan do wydania WINE 1.0, newsmani wspominaja i daja odnosnik do nas. A poza tym...

[20:07:31] <Fireball> are we in news somewhere?
[20:07:35] <hackbunny> he bears the scars
[20:07:36] <Caemyr> Fireball: yeah
[20:07:37] <Lone_Rifle> #reactos, everybody please append intended recipient before line, so that we can sort the mess
[20:07:37] <Sohnly1> yeah
[20:07:38] <Stefan100> Fireball: On digg
[20:07:41] <Fireball> Caemyr - where?
[20:07:42] <Stefan100> ...under the linux/unix section
[20:07:43] <Lone_Rifle> Fireball, more than dig
[20:07:46] <Lone_Rifle> PC Magazine.
[20:07:46] <Lone_Rifle> http://www.pcmag.com/article2/0,2704,2290316,00.asp
[20:07:56] <Fireball> traffic to our website skyscrapes
[20:07:56] <HeisSpiter> *kick:p

Nicolass

Post by Nicolass »

Teraz to nie ma za bardzo co reklamować, jak będą już bety, to będzie można probowac to ciemnemu ludowi wciskać.

.aart3k

Post by .aart3k »

Hm. A słyszałeś o Firefoxie przed wersją 1.0? Ja nie.

Pozatym z tego co wyczytałem ostatnio na ros-dev ma się trochę zmienić polityka tworzenia ReactOS, mają się skupiać nie na dodawaniu w pyteczke nowych funcji tylko na tym żeby działały aplikacje z windowsa...

rogers

Post by rogers »

.aart3k wrote:Hm. A słyszałeś o Firefoxie przed wersją 1.0? Ja nie.

Pozatym z tego co wyczytałem ostatnio na ros-dev ma się trochę zmienić polityka tworzenia ReactOS, mają się skupiać nie na dodawaniu w pyteczke nowych funcji tylko na tym żeby działały aplikacje z windowsa...
Co w pewnym sensie wiąże się z dodawaniem "w pyteczkę" nowych funkcji :)
Przecież to właśnie przez brak pewnych funkcji pod ReactOS nie działają niektóre programy.

Co do braku popularności, to spokojnie - mamy czas. Tak jak Nicolas pisze, za jakiś czas (rok? dwa lata?) wejdziemy w bety i projekt sam sie rozleklamuje ;)

W końcu na czym polega web2.0? Ktoś napisze na blogu o wersji beta darmowego windowsa i pójdzie taka lawina, że serwery z downloadem przestaną wyrabiać :)

.aart3k

Post by .aart3k »

Chodziło raczej o wprowadzenie polityki poprawiania tego jest a nie pisania nowych rzeczy.
Jeżeli beta nie wyjdzie w tym roku cytując koordynatora projektu "może być za późno", jest wręcz idealna okazja na przejęcie userów po windowsie xp...

ironek69

Post by ironek69 »

Osobiście nie sądzę żeby było za późno. Nawet za rok czy za dwa lata, równolegle do rozwoju wine, reactos może być świetnym zamiennikiem. Oby tylko więcej programistów pomogło w rozwoju bo ściganie się z watahą z microsoftu może być trudne. Ktoś wie ile osób uczestniczy w rozwoju wine a ile reactosa?

TestamenT

Re: Popularnosc reactosa.

Post by TestamenT »

Windows XP będzie miał się świetnie aż do wydania Windows 7 pod warunkiem że Windows 7 będzie naprawdę dobry.
To też póki pozycja Windowsa XP nie jest zachwiana to też ReactOS miałby szanse przejąć użytkowników XP no ale to taki mój spam.

Ale trzeba pamiętać że ReactOS ma zawszę pod górkę no może pewnie z jakimiś małymi wyjątkami.

Edit
Co do Windowsa 7 ma być to poprawiona vista więc XP będzie raczej dość długo.

Pisarz

Post by Pisarz »

Grzebiąc po YouTubie dotarłem do reklamy ReactOS'a.
http://pl.youtube.com/watch?v=vgpbvqNtBzk
Ta reklama nie została stworzona przez twórców ROS'a. Prawdopodobnie to zwykły user interesujący się projektem to stworzył.

[ external image ]
Zrobiłem taką "reklamę" na szybko. Może i niezbyt profesjonalnie...

TestamenT

Post by TestamenT »

Reklama jest potrzebna ale przede wszystkim wśród programistów :) no ale też wiedzę trzeba szerzyć wśród userów że coś takiego jak ReactOS jest i powoli nadchodzi :)

No a co do tej "reklamy" co zrobiłeś Pisarz nie podobają mi się dwie rzeczy a mianowicie mogłeś lepiej przedstawić diablo2 no i dać bardziej windowsową tapetę w wyborze tapet :) a tak to fajnie wygląda zwłaszcza jak na szybko robione z zrzutów ekranu :D

Pisarz

Post by Pisarz »

Mam dalej na dysku ROS'a (niestety w Qemu) więc mogę zrobić też trochę swoich screenów ;P A screeny, które są teraz to pochodzą ze strony projektu.

Post Reply