Gra z Windows 98 pod ReactOS'em

Moderators: niski, Saibamen

Post Reply
Pisarz

Gra z Windows 98 pod ReactOS'em

Post by Pisarz »

Mam starą grę, która nie odpala pod XP. Pod Linuxem i Wine da się ją włączyć i grać. Czy jest też możliwość uruchomienia tej gry pod ROS'em?
(Gra to Soul Reaver)

some1-else

Post by some1-else »

nie odpalisz póki nie pojawi się reactx raczej, co do windowsów to jest do tego patch, poczytaj na www.thelostworlds.net

Pisarz

Post by Pisarz »

Z patchem też gra się wyłącza bo ściągałem ostatnio. Myślałem nad instalacją ROS'a na drugiej partycji ponieważ jest mała... na 98 za mała...

Express

Re: Gra z Windows 98 pod ReactOS'em

Post by Express »

Partycja za mała na windows 98? To ile ona ma? Kiedyś wcisnąłem ten system na dysk 105MB (już wtedy był muzealny, dziś nie żyje)
Co prawda próba zainstalowania worda 97 na drugim dysku się nie powiodła, bo windows nie mógł sobie zaktualizować wpisów w rejestrze (zabrakło miejsca?), ale sam system chodził.

Haos
Test Team

Post by Haos »

Zalezy z jakiego powodu nie odpala sie na XP.

Pisarz

Post by Pisarz »

Zwykły komunikat "Nie wysyłaj", nawet z trybem zgodności. Gra jest niekompatybilna z XP (pewnie dlatego, że jak powstawała to nikt nie myślał nawet o tym czy powstanie WinXP). Sprawdzałem pod Linuxem (jakaś stara wersja Wine tam była), system się restartował.

Haos
Test Team

Post by Haos »

A wiec korzysta z API ktore po 9x usunieto. O ile nie ma patcha do XP to ciezka sprawa...

Post Reply