Reactos 0.3.4 a Screenshoty [Real HW]

Moderators: niski, Saibamen

Locked
Magik_18l
Posts: 15
Joined: Thu Feb 07, 2008 3:35 pm

Reactos 0.3.4 a Screenshoty [Real HW]

Post by Magik_18l »

Witam!

Wczoraj chciałem pobawić się ReactOSem więc wpadłem na pomysł aby wziąć płytkę z najnowszego PC Format i porobić parę testów do Bazy Kompatybilności.
Jak pomyślałem tak zrobiłem. Pomęczyłem się z 2 godzinki; screenshotów napykałem jak kretyn więc trza je było przenieść na pendrive'a. Podłączam a on nie działa. Pomyślałem sobie no tak faza alpha więc o flash diskach sobie mogę pomarzyć. :roll: No to wpadłem na pomysł aby zbootować go z jakiegoś Linux live cd. Zbootowałem, podmontowałem partycję i pen'a, przeniosłem dane. Później przepiąłem dyski, przeniosłem się na Ubuntu 7.10 odpalam, próbuję przeglądać pliki a tu błąd mi wyskakuje.

"Błąd nagłówka BMP. Nie można otworzyć pliku." :evil:

W takim razie odpaliłem GIMP'a. Ten też ani pierdnął. Próbowałem jeszcze z F-spotem i nie ruszył.

Teraz pytanie:
Po cholerę dawać "zrzucarkę ekranów" skoro generuje ona błędne BMP'y.
Nie chcę odpalać ReactOS za pomocą Virtualboxa skoro mi chodzi na sprzęcie.
Dlaczego także nie ma tego programu i paru innych w wersji SVN z 20 lutego?? Człowiek chce pomóc a mu taki numer wykręcają. :(
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Post by Haos »

Co dokladnie uzywales do zrzucania ekranow? Probowales uzyc Irfanview do odczytu (pod win32)?
gezeb
Posts: 10
Joined: Wed Jan 30, 2008 7:03 pm

Post by gezeb »

@Magik_18l nie ma w wersji SVN bo pewno nie to jest głównym celem tych wersji
a twórcy skupiają się na ważniejszych problemach , jeżeli udało ci się zainstalować na real hw to zainstaluj jakiś program graficzny do zrzutów . Jezeli
byś mógł gdzieś wrzucić jakiś bmp , spróbuję to w czymś otworzyć
Magik_18l
Posts: 15
Joined: Thu Feb 07, 2008 3:35 pm

Post by Magik_18l »

@ gezeb
Mógłbyś jakiś zaproponować??
Chciałem zainstalowć XNview lecz skrzaczył się tuż po instalacji i postraszył BSODem (STOP: 0x0000001E NTOSKRNL.EXE. O co z tym chodzi??
Parę programów pozostawia mi takie niespodzianki vide menu startowe PC Formatu. Ten błąd też mi się pojawia lecz z win32k.exe czy dll [nie pamiętam dokładnie])
Nie testowałem IrfanView. Może on będzie działał.
Obrazki wyślę Tobie na e-maila ok??

@Haos
Do zrzucania używałem programu do screenshotów dostarczany wraz z ReactOS.
gezeb
Posts: 10
Joined: Wed Jan 30, 2008 7:03 pm

Post by gezeb »

ok wyslij na gezeb_o2_pl , a co do programów to pierwsze zaczalbym wlasnie od IV
Magik_18l
Posts: 15
Joined: Thu Feb 07, 2008 3:35 pm

Post by Magik_18l »

Wysłałem ale poczta się spierniczyła i wysłało tylko 1. obraz. Ale powinno wystarczać aby zrozumieć problem.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Post by Haos »

Magik: wyprobuj go w najnowszym trunku a jesli nie dziala - wrzuc rapot do bugzilli.
Magik_18l
Posts: 15
Joined: Thu Feb 07, 2008 3:35 pm

Post by Magik_18l »

@gezeb
Dzięki za informację o Digikamie. Przekonwertowałem te obrazki za jego pomocą wszystkie obrazki. Prześlę ci na maila.
Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests