Kup sobie ROSa za jedyne 9,99 zl

Moderators: niski, Saibamen

kwaku1
Posts: 79
Joined: Mon Jan 16, 2006 5:58 pm

Kup sobie ROSa za jedyne 9,99 zl

Post by kwaku1 »

I po co się męczyć z dalszym rozwojem ROSa, skoro można go kupić już teraz za jedyne 9,99 zł? :wink:
I jest to wersja "rewelacyjna" i "funkcjonalna".
Przynajmniej tak wyczytałem w opisie akcji, jaką koleś wystawia na Allegro.

http://www.allegro.pl/item270349026_nie ... z_to_.html

Koleś szuka frajerów, ale zdaje się, że jeszcze mu się nie udało. To żenada, iż zdarzają się cwaniaczki, które już teraz z cudzej ciężkiej pracy starają się wycisnąć trochę grosza dla siebie.
Może by jeden z drugim poczekał chociaż na zakończenie prac na ROSem, zamiast wciskać ludziom obecną alfę. :evil:
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Post by TestamenT »

WTF?! ten koleś to totalny debil i tyle szkoda słów żeby określić to co robi.
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Post by .aart3k »

chyba to kupię i wystawię negatywa cfelowi

-- edit
Wiem!
Jest on w pełni zgodny z Windowsem Microsoft'u, umożliwia korzystania z aplikacji i sterowników Windows, aplikacji OS/2, Java i POSIX. Interfejs użytkownika jest praktycznie identyczny z tym znanym z Windows'a.
Kupować i wystawiać negatywy, towar niezgodny z opisem :twisted:

-- edit
Zakupiono, i to nie cfel! To gościówa :P
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Post by TestamenT »

hahahaha że ci się chciało :)
kwaku1
Posts: 79
Joined: Mon Jan 16, 2006 5:58 pm

Post by kwaku1 »

.aart3k wrote:chyba to kupię i wystawię negatywa cfelowi...

...Zakupiono, i to nie cfel! To gościówa :P
W wypadku kobiety można by mówić raczej o cwelówie, albo durnej rurze, jak kto woli. :wink:
Dobrze .aart3k, że zareagowałeś. Takie działania trzeba gasić już w zarodku. Ja zrobiłem inaczej. Nie kupiłem i nie wystawię negatywa. Bo zaraz otrzymałbym go w zamian. :wink:
Zrobiłem inaczej. Wysłałem przed chwilą do Allegro maila o następującej treści:
Witam,
z dużym zdumieniem zauważyłem na Allegro użytkowniczkę o nicku "kamilavictoria", która stara się sprzedać innym użytkownikom Allegro system operacyjny o nazwie ReactOS. Ponieważ należę do osób testujących obecne, niefunkcjonalne (niepolecane do codziennego użytkowania) wersje ReactOS, bardzo negatywnie oceniam postępowanie tej użytkowniczki.
To ewidentna próba wyłudzenia.
Oszustwo jakiego dopuszcza się ta osoba, polega na opisie sprzedawanego przedmiotu.
ReactOS jest systemem operacyjnym, który znajduje się w stanie alfa. Znaczy to, że system ten znajduje się we wstępnej fazie rozwoju. Nie tylko nie jest on w stanie uruchomić większości windowsowych aplikacji, ale nie ma on obecnie żadnych szans, aby uruchomiać aplikacje OS/2, Javy czy POSIXa.
Do tego wersja systemu botoowana z płyty CD-rom, jaką stara się sprzedać użytkowniczka Allegro, nie zapewni przeciętnemu użytkownikowi komputera możliwości uruchomienia nawet tych aplikacji windowsowych, które umieszczone są na screenach zamieszczonych w aukcji.
Zdaję sobie sprawę, iż nie jesteście Państwo w stanie ocenić oszustwa, jakiego dopuszcza się "kamilavictoria". ReactOS nie jest systemem powszechnie znanym. Dlatego pozwalam sobie zamieścić link do głównej strony twórów ReactOS.:

http://www.reactos.org/pl/index.html

Przeczytacie tu Państwo bez trudu, że ReactOS znajduje się dopiero we wstępnej fazie rozwoju i obecnie nie jest w stanie zastąpić żadnego Windowsa z linii NT (a tak twierdzi "kamilavictoria") .
Oczywiście "kamilavictoria" ma prawo sprzedawać wersję live alfy ReactOSa 0.33. Tyle tylko, iż swoim opisem stara się świadomie wprowadzić w błąd ewentualnych nabywców systemu, twierdząc w opisie aukcji, iż jest on w stanie zastąpić dowolną wersję Windowsa. A takie postawienie sprawy jest zwykłym oszustwem.
ReactOS w zamierzeniach swoich twórców, takie zadanie ma spełniać. Ale obecnie system znajduje się we wstępnej fazie rozwoju i nie jest polecany do zwykłego użytkowania. Jedynie do testów.
Użytkowniczka "kamilavictoria" stara się sprzedać ReactOSa na kilku aukcjach:

http://www.allegro.pl/item273416579_nie ... z_to_.html

http://www.allegro.pl/item273416794_nie ... z_to_.html

http://www.allegro.pl/item273417416_nie ... z_to_.html

http://www.allegro.pl/item273418044_nie ... z_to_.html

http://www.allegro.pl/item274266987_nie ... z_to_.html

Takie postępowanie jest ewidentną próbą oszustwa i stanowi jawne pogwałcenie artykułu 19 regulaminu Allegro (punkt 1 i punt 14).
TestamenT wrote:hahahaha że ci się chciało :)
Nie marudź, tylko też coś zrób jeżeli masz konto na Allegro. Takie aukcje w obecnej sytuacji, są antyreklamą ROSa. :(
Last edited by kwaku1 on Sat Nov 24, 2007 2:02 pm, edited 1 time in total.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Post by Haos »

Witam. Chcialbym pociekowac Kwaku1 za wykrycie sprawy. Kto wie jak dlugo by ta pedałka wciskala ROS naiwnym jako pelnosprawny system. Pewnie dowiedzielibysmy sie dopiero po jakims czasie, ze szkoda dla naszego dobrego imienia.

Nie tylko opis oferowanego przedmiotu jest wziety z butelki wina owocowego Mega Kop (wynosi cie na orbite) to jeszcze jak mozna zauwazyc, WSZYSTKIE screeny z tej aukcji pochodza, bezczelnie zerzniete, z naszej strony. Do tego widac ze ta pedalka ani razu nie uruchomila nawet ROSa, moze wtedy by skonstatowala stan faktyczny, a nie pisala ze ROS pozwala uruchamiac aplikacje JAVY, OSa czy POSIX...

ReactOS Goon Team postanowil zajac sie ta sprawa. Wprawdzie nie mozemy z aart3kiem wystepowac w kontaktach allegro jako przedstawiciele ROS Foundation (czego Allegro pewnie bedzie oczekiwac) ale zglosilismy rowniez zawiadomienia o wykroczeniach (opis, screenshoty, naruszenie GPL), jak rowniez, gwoli sprawiedliwosci, po gg zawiadomilismy pedalke o naruszeniach i poprosilismy o wycofanie aukcji.

Tak wiec bardzo dziekuje Kwaku za rewolucyjna czujnosc w tepieniu imperialistow i kapitalistycznych burzujow sztuk jedna. Sprawa juz wkrotce stanie sie obrzydliwie oficjalna, najprawdopodobniej z wlaczeniem do niej wladz Fundacji Reactos.

A tak z ciekawosci, jak zes na te aukcje wpadl?
TestamenT
Posts: 154
Joined: Tue Jul 04, 2006 12:44 pm

Post by TestamenT »

kwaku1 wrote: Nie marudź, tylko też coś zrób jeżeli masz konto na Allegro. Takie aukcje w obecnej sytuacji, są antyreklamą ROSa. :(
Gdzie ja tu marudzę bo nie wiem ?? a poza tym ja korzystam z allegro tylko w tedy jak muszę bo do tego poważnie i ostrożnie podchodzę .
Haos wrote: A tak z ciekawości, jak żeś na te aukcje wpadł?
Dobre pytanie :)
kwaku1
Posts: 79
Joined: Mon Jan 16, 2006 5:58 pm

Post by kwaku1 »

Zupełny przypadek, że na tą aukcję wpadłem. Grzebałem po Allegro w poszukiwaniu jednej sprawy i przy okazji spojrzałem jakie ludzie systemy sprzedają.
Dobrze, że zajęliście się sprawą. Takie rzeczy najlepiej kasować w zarodku. :)
TestamenT wrote:Gdzie ja tu marudzę bo nie wiem ??
To żart był, tylko zapomniałem postawić emotikonki. :)
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Post by .aart3k »

Sprawa załatwiona, póki co to jedyne ostrzeżenie dla ludu allegro jest na jej karcie w postaci naszego negatywa. Facetkę zgasiła sytuacja i widać trochę się jej głupio zrobiło, w koresponcencji mailowej ze mną napisała że "nie będzie wystawiać negatywa odwetowego", więc spoko, wręcz zastanawiam się czy nie lepiej było załatwiać polubownie bo całkiem miła kobita.

Allegro zostało powiadomione przez 3 różne osoby: mnie, Haos'a i przez kwaka.
Kobieta została poinformowana z kim ma do czynienia (tak, nadal jestem koordynatorem polskich tłumaczy :) ), czekamy na końcowe wyjaśnienie sprawy i zapewne mocne pouczenie ze strony allegro.

Tak samo, dzięki kwaku1 za znalezienie aukcji i umożliwienie szybkiej reakcji :)
kokodin
Posts: 175
Joined: Tue Nov 29, 2005 7:19 pm

Post by kokodin »

dzięki za wykrycie i załatwienie sprawy troche mi sie głupio zrobiło ze na forum nie zagladam ostatnio ale swoją droga to juz druga próba takiego zarabiania kiedy projekt był jeszcze na etapie 0.2.8 tez pogoniłem kolesia ale nie myslałem o wtajemniczaniu allegro mam nadzieje że teraz allegro będzie w jakis sposób bronić naszych interesów i że taka zabawa naszym kosztem nie wyjdzie na złe projektowi

swoja droga reactos przybrał na cenie ostatnio kosztował 2,70 zł :D
kokodin
Posts: 175
Joined: Tue Nov 29, 2005 7:19 pm

Post by kokodin »

jednak problem nadal istnieje jedna aucja nadal jest niebespieczna
http://www.allegro.pl/item274266987_nie ... z_to_.html
zgłosiłem naruszenie regulaminu allegro / oprogramowanie gnu / gpl
xotox
Posts: 13
Joined: Sat Nov 03, 2007 4:26 pm
Location: Poland

Post by xotox »

tak se czytam i nie do konca lapie wasze intencje - licencja GNU/GPL nie zabrania odsprzedawania systemu ReactOS mimo innej woli tworcy - jezeli sprzedajacy udowodni ze zmienil zawartosc instalatora, pakietow itd, to madra ososba zaznaczy iz sprzedaje nie sam system a swoje dodatki + nosnik + koszty stworzenia nosnika z systemem... jak widac tej mlodej cip... kurce, brakuje podstawowej wiedzy...
kokodin
Posts: 175
Joined: Tue Nov 29, 2005 7:19 pm

Post by kokodin »

dobra aukcja moze nie łamie samej licencji gpl ale nigdzie na aukcji nie ma zaznaczone ze można to pobrać za free (i z kad) a to jest tylko sprzedaż nosników z systemem moim zdaniem z systemem na takiej licencji to powinno być zaznaczone nie mówiac juz o skromnym linku na reactos.org
kiedys przeczytałem licencje gpl v2 i wydaje mi sie ze była tam wzmianka o zaznaczeniu autora w takich sytuacjach

to nie jest jednak najgorsze w treści aukcji są poważne błędy merytoryczne i nie jest zaznaczona najbardziej eksponowana cecha systemu zaznaczona na stronie głównej "Proszę miej na uwadze iż ReactOS 0.3.3 jest nadal w fazie alpha, co oznacza że nie nadaje się do codziennego użytku."

poza tym nie jest nawet zaznaczone czy jest to bootowalna płyta instalacyjna czy livecd

wygląda to niestety jak wredna próba nacięcia ludzi i zrażenia ich do reactosa jeżeli "pani" była tak zaszokowana negatywem to dlaczego nie zdjeła wszystkich aukcji - tego akurat ja nie rozumiem

może to niewiedza a może po prostu chciwstwo
możliwe nawet że aukcja została specjalnie aby kupili na niej ludzie zaaferowani jak my pieniądze z tego będą a na reputacji "pani" nie zależy
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Post by Haos »

No nic, wyglada na to ze Fireball niespecjalnie z tym chce cos zrobic...

Pozostaje liczyc na to ze pedalka dostanie pare negatywow i sie rozczaruje...
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Post by .aart3k »

Jeżeli już to od kogoś innego, jeżeli chodzi o ROSa to gościówa nie będzie go sprzedawać. Czasem chciałbym być dyplomatą 8)
Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests