to jak jest z tym 0.3.1?

Moderators: niski, Saibamen

Locked
Express
Posts: 21
Joined: Wed Jan 12, 2005 2:17 pm

to jak jest z tym 0.3.1?

Post by Express »

Strona jakiś czas leżała, ja miałem dużop pracy, a od świąt bez dostępu do netu. I nie wiem:
Czy plan "0.3.1 pod koniec roku" dotyczył jeszcze roku 2006, czy już nowego, 2007?

Zdaje mi się, że widziałem ten plan jeszcze przed świętami, to by znaczyło, że niedługo powinna wyjść nowa wersja.
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Post by .aart3k »

0.3.1 będzie niedługo, nie uaktualniałem tłumaczenia na stronie
ponoć już w ciągu paru dni ale...
kokodin
Posts: 175
Joined: Tue Nov 29, 2005 7:19 pm

Post by kokodin »

moim zdaniem wersja 0.3.1 powinna pokazać sie lada dzień
wiadomo miała być na sylwestra ale kłopoty zwiazane z brakiem kontrolera raid w serwerze reactosa (bo sie popsuł) spowodowały ze od 13 do 28 grudnia o ile dobrze licze frik i cała reszta ludzi bespośrednio zwiazanych z serwerem nie pracowała nad systemem tylko nad serwerem (backup danych i zabawy ze sprzetem) wiec relka ma pewne opóźniena ale skoro na stronie jest napisane że bedzie "soon" to będzie :D
kwaku1
Posts: 79
Joined: Mon Jan 16, 2006 5:58 pm

Post by kwaku1 »

Troszku się opóźnia. :( Korzystając z okazji zapytam, jakie zmiany są w stosunku do wersji 3.0?
.aart3k
Posts: 339
Joined: Sat Apr 01, 2006 11:21 am

Post by .aart3k »

0.3.0, zanim będzie 3.0 to łohohohoho

oficjalnej listy nie ma, devsy nawet nie wiedzą co będzie dodane a co usunięte ale patrząc na trunk to możliwe że:

* nowy cache manager dla kernela czyli niedługo więcej sterowników i systemów plików
* nowy boot-splash (wooooow)
* no i to co zwykle lepsza kompatybilność ogólnie rzecz biorąc, cały czas widać funkce zmieniające się z @unimplemented na @implemented :)

czyli raczej zmiany pod maską, takich medialnych zmian można oczekiwać kiedy wreszcie GDI przestanie krzaczyć no i nowy explorer.
A widzieliście jakie gość zrobił iknoki fajne?
http://www.reactos.org/forum/viewtopic.php?t=3359
kokodin
Posts: 175
Joined: Tue Nov 29, 2005 7:19 pm

Post by kokodin »

ja tak codziennie patrze po cia i powiem ze relka sie szykuje ale devi jednak nie skupiaja sie na zakończeniu rozdziału oni idą do przodu i nikt ich nie powstrzyma :D co pare informacji jest że skopiowali zawartość jakiś relek do 0,3.1 ale częściej sie zdaża że robią coś mimo tego i np ostatnio widziałem support dla 32 bitowych kursorów :D poprawienie rysowania pól kombi na windowsowy typ "z czcionki" ostatnio było z wine czyli punkt i elipsa i wiele jeszcze bardziej dziwnych rzeczy ale jedno sprzawdziłem relka 0,3.1 bedzie rysować czcionki prawie 3 razy szybciej niż 0,3.0 i zupełnie inny boot loader który nie gryzie się już z tym windowsowym i jedzie ja jednym boot ini

a te ikonki to owszem są niezłe czekam na pełny zestaw :D
modrih
Posts: 4
Joined: Sat Nov 25, 2006 5:22 pm
Contact:

Post by modrih »

zapowiada się ciekawie! 8)
Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests