Jak prace nad ReactOS'em?

Moderators: niski, Saibamen

wasiaczek

Jak prace nad ReactOS'em?

Post by wasiaczek » Fri Nov 10, 2006 1:39 pm

Piszac o łatach miałem na mysli przyszłość :) świetlaną.... Kiedy już ReactOs stanie się powazną konkurencją dla Win :P

A tak zmieniając temat... Jak posuwają się prace nad ROSem

--rozdzieliłem skoro nowy temat .aart3k

.aart3k

Post by .aart3k » Mon Nov 13, 2006 7:54 pm

O to możesz zapytać samych dev'ów na ircu np.

ale nie idzie to zbytnio... rekinim tempem :P

TestamenT

Post by TestamenT » Mon Nov 13, 2006 8:53 pm

Cieszmy się że w ogóle idzie.

kokodin

Post by kokodin » Mon Nov 13, 2006 9:41 pm

idzie idzie z dnia na dzień coraz wiecej patchów na stronie cia projektu (będzie wiecej bo zima sie zbliża :D ) wytyczne relki 0.3.1 już (pewien czas temu) zostały wyznaczone (a dev-i nawet gdzebią już nad wytycznymi 0.3.2 i samym 0.3.2) niestety najgorszym etapem obecnych prac jest przepisywanie kodu inicjalizacji systemu (jak i zamykania) sa to niestety trudne zagadnienia projektu związane z samym jądrem systemu wiec pociagaja za sobą mnustwo zmian aby przywrucić funkcjionalnosć poprzedniej wersji :P ale wprowadzaja dużo dobrego wspomniane funkcje restartu i zamykania systemu prace nad procesem bootowania mają również w przyszłości umożliwić uzywanie srerowników kernelowych typu nt czyli na reszcie sterowniki graficzne (bez patchowania) i starszy model dźwiękowych (VxD)może juz w 0.3,3

TestamenT

Post by TestamenT » Mon Nov 13, 2006 10:26 pm

Aż mi się łeska w oku zakręciła. :D

.aart3k

Post by .aart3k » Mon Nov 13, 2006 11:59 pm

No panowie jak tak dalej pójdzie to jeszcze catalysty w wersji 0.1.4346 odpalimy na ROSie 0.3.3 :P

Ale wcale źle im to nie idizie, na pewno pomoże projekt TinyKRNL w końcu rozłożenie takiej pracy na 2 obozy wiąże się z przyspieszeniem prac.
Pozatym
http://svn.reactos.org/svn/reactos/
Cały czas jest coś dodawane :)

TestamenT

Post by TestamenT » Tue Nov 14, 2006 12:32 am

Ja codziennie robie aktualizację z SVN i jak jest jakaś większa aktualizacja to kompiluje ale od pewnego czasu ReactOS nie może się załadować.

TinyKRNL Project bardzo ciekawe no to widać że ReactOS nie był by osamotniony w tej batalii bo ma Wine dzięki niemu ma winAPI a dzięki TinyKRNL lub innych projektów stabilny kernel no ale czas pokaże co to będzie. Choć w dzisiejszych czasach gdy jest wiele unixsów z otwartym kodem źródłowym kernelów to wydaje mi się że jest dużo łatwiej pisać kernel niż 10lat temu. Zresztą sam microsoft korzystał z niektórych rozwiązań FreeBSD

.aart3k

Post by .aart3k » Thu Nov 16, 2006 10:37 am

Tak, odnośnie tego tematu: zastanawiam się czy by się nie zgłosić na autora newsletterów... Wtedy możnaby poczytać wreszcie jak z tym ReactOS'em prace postępują w języku zrozumiałym dla zwykłych śmiertelników.

TestamenT

Post by TestamenT » Thu Nov 16, 2006 6:36 pm

Ja jestem za bo chciałbym być na bieżąco zresztą nie tylko ja.

kwaku1

Post by kwaku1 » Thu Nov 16, 2006 11:05 pm

.aart3k wrote:Tak, odnośnie tego tematu: zastanawiam się czy by się nie zgłosić na autora newsletterów...
To dobry pomysł. Przydałby się ktoś informujący po polsku, o bieżącym stanie prac.

kokodin

Post by kokodin » Thu Nov 16, 2006 11:35 pm

popieram pomysł ale ostrzegam to niezła charówa jeśli ten newslejter miał by być regularny to wymaga sporo czasu umiejętności pisarskich i przede wszystkim wścibskości godnej reportera bo budowanie stwierdzeń na nie pełnych informacjach (jak ja to często popełniam) czyli miksowaniu założeń projektowych dyskusji w innych wądkach i nie pełnych infoemacji z cia mogło by sie okazać nie wystarczajace na newslejter

wiec jeszcze raz popieram jeśli to przemyślana decyzja

a i jeszcze jedno do .aart3k wypadało by udostępnić emaila innym w końcu jesteś moderatorem :P poświeć jakąś skrzynke na spam :D

kwaku1

Post by kwaku1 » Fri Nov 17, 2006 4:42 pm

kokodin wrote:...wymaga sporo czasu umiejętności pisarskich i przede wszystkim wścibskości godnej reportera bo budowanie stwierdzeń na nie pełnych informacjach (jak ja to często popełniam) czyli miksowaniu założeń projektowych dyskusji w innych wądkach i nie pełnych infoemacji...
Ja myślę, że tu nie chodzi o dokładne i natychmiastowe informowanie o każdym nowym kroku i pomyśle. Ale tak raz na tydzień lub dwa, ogólne podsumowanie nowych prac i pomysłów. W kilku zdaniach.
No bo przecież to ma być dla zwykłego szarego użytkownika, coby miał ogólną wiedzę o nadchodzących sprawach. :)
kokodin wrote:wypadało by udostępnić emaila innym w końcu jesteś moderatorem :P poświeć jakąś skrzynke na spam :D
Zawsze można skorzystać z priva. A w ramach walki ze spamem można na przykład podać adres tak:

.aart3kImagegmail.com

Żaden bot tego nie ruszy. :wink:

TestamenT

Post by TestamenT » Fri Nov 17, 2006 6:02 pm

kwaku1 dobre z tą małpą a co do newsa to raz w tygodniu było by fajnie dostawać newsa.

.aart3k

Post by .aart3k » Sat Nov 18, 2006 12:26 am

chyba w związku z małym nawałem rzeczy jeszcze jak miałbym co tydzień w niedzielę pisać newsletter to już wogóle bym je*nął.
Z umiejętnościami i angileskim może nie jest źle ale to trza być w ciągłym kontakcie z devami etc. po prostu wymaga czasu którego tak mało.
Kurde, nie możnaby zrobić tygodnia 8 dni, przecież to i tak umowna kwestia :P

kwaku1

Post by kwaku1 » Sat Nov 18, 2006 1:22 am

Nawet jeżeli zrobiłbyś co dwa miesiące, to już byłoby dużo. Stanowczo lepiej raz na jakiś czas, niż wcale. :)

Post Reply