www.reactos.xu.pl - jedyna polska strona internetowa

Moderators: niski, Saibamen

Locked
509641128@orange.pl

www.reactos.xu.pl - jedyna polska strona internetowa

Post by 509641128@orange.pl » Fri Jan 13, 2006 5:49 am

www.reactos.xu.pl - jedyna polska strona internetowa, prosze o wyrozumialosc i zglaszac wszelkie uwagi do mnie

Quest-88

Post by Quest-88 » Sat Jan 14, 2006 12:57 pm

Odnośnie strony:

Wygląd jest tragiczny. Należy go natymiast poprawić.
- czcionka jest malutka
- ramka ze skrinami po prawej stronie zamiast otworzyć galerię w nowym oknie wyświetla górną cześć home page (czyli logo)

kto w ogóle robi jeszcze strony z użyciem ramek? przecież to jest regresja :?
Główną myślą przewodnią dla stworzenia ReactOS jest prosty fakt, że wielu ludzi, zawłaszcza korporacje, nigdy nie przejdą na Linuxa.
skąd taka pewność? To własnie korporacyjne dystrybucje Linuksów (Redhat, SUSE, NLD) są wspierane przez wielkie koncerny a nie "prawie Win NT"

Odnośnie systemu:

ReactOS to prawie taki Windows. Moglibyście (społeczność czyli i ty) ujednolicić wygląd. X Windows jest koszmarny. Cześciowo motyw wyglądu pochodzi z KDE a częściowo jest .... trudno to okreslić. Ani to KDE/GNOME ani Mak ani Windows. Zwrócie uwage, że Vista wzoruje się na maku, KDE 4 równiez.

W Linspire jest motyw Czysty kryształ, który obecnie powala wygląd Windows (nawiązuje do Maka). Można to wykorzystać.

To, że tworzycie "prawie windows" to nie znaczy, że nie możecie się wzorować na dystrybucjach Linuksa

http://www.reactos.org/media/screenshot ... man_01.jpg

Zamiast "ikonek" C:\ D:\ pod paskiem narzędzi można bybyło zrobić normalny pasek adresu jak to ma Konquerror (albo Explorer...)

Odnośnie przyszłości:

niedawno ukazało się WINE 0.9.4 więc pewnie wszyscy się cieszycie. Cieszy się Fundacja ReactOSa, cieszy się CodeWeavers i pewnie cieszy się tym faktem TransGaming Technologies bo wszyscy mają zajęcie i prace.

A mnie zastanawia czemu nikt do tej pory nie pomyślał nad fuzją/konsolidacją/opcjonalnie współpracą tych firm i fundacji.
Nie lepiej/wygodniej/lżej dla deweloperów i uzytkowników (oraz gorzej dla Microsftu) byłoby stowrzyć własną dystrybucję linuksa z KDE 4 (lub bardziej rozwinąć ReactOSa), zastąpić WINE w systemie Cedegą i CrossOver Office'm?

KDE 4 wzoruje się na Apple. ZU nie widzi róznicy między wyglądem Visty/Maka/KDE. Nowy menadżer okien dałbym uzytkownikowi niesamowity wygląd. Cedega pozwoliłaby grać we wszystkie najnowsze hity a COO umozliwiłoby bezproblemową instalację i uzytkowanie oprogramowania "only for windows" np Photoshop, Flash, Dreamweaver, MS Office

Przecież taki system nie musi byc open source, ważne żeby był stabilny, dobry i dostępny dla uzytkownika. Poza tym skoro Cedega i COO bazuja na WINE to czemu fundacja nie wykupi licencji na ten produkt i nie domaga się udostępnienia kodu źrodłowego?

kaczor

Post by kaczor » Mon Jan 16, 2006 11:15 am

co do tłumaczenia tekstów .. .to sa to ŧłumaczenia z oryginalnej strony i nie dodawłaem teksŧów o wielkich korporacjach ani o babci od siebie ... także nie do mnie pretensje ...

a co do wyglądu to narazie jest to faza testów docelowo dodamy tłumaczenie tej strony czyli reactos.org jako opcjonalne do wybory w menu po lewej (tam gdzie jest "Language", english, deutch itd), już sie w tej sprawie zgadłąem z zebasoftis ...

a strona reactos.ux.pl bedzie miała zupełnie inny engine napisany od nowa (ale dopiero po mojej sesji ;-), cierpliowości ludzie ;-) ...

mily

Post by mily » Mon Jan 16, 2006 1:01 pm

o ja pieprze co za shit :D

kwaku1

Post by kwaku1 » Wed Jan 18, 2006 11:50 am

Mily mam nadzieję, że to o formie stronki było a nie jej treści. ;)

Ja też dorzucę, to co i moi poprzednicy, wygląd stronki koszmarny ale dobrze, iż zamierzacie go poprawić. :) Ekstra, że stronka powstała. Fakt, polskiej strony o ReactOS dotychczas nie było.

Pozdrawiam i życzę powodzenia jej twórcom. :)
Quest-88 wrote:ReactOS to prawie taki Windows. Moglibyście (społeczność czyli i ty) ujednolicić wygląd...

... W Linspire jest motyw Czysty kryształ, który obecnie powala wygląd Windows (nawiązuje do Maka). Można to wykorzystać.
Rzecz gustu. Czysty kryształ jak dla mnie, to kaszana. Poza tym chciałbym zwrócić uwagę, że ReactOS ma być w pełni kompatybilny z linią NT5x. W związku z czym będzie obsługiwać zapewne Windows Blinds.
Dodam, że i mnie w ReactOSie np. ikony zbytnio nie przekonują, ale zdaję sobie sprawę, iż jest to wczesna alfa. ;)

mily

Post by mily » Wed Jan 18, 2006 5:07 pm

ocywiscie ze mowa o wygladzie.
Zreszta jest tu polski dzial na forum, a i zespol tlumaczacy strone powstal wiec po cholere robic 20 stron o 1? skor oreactos.org ma byc po polsku?

IMHO beznadzieja :roll:.

kwaku1

Post by kwaku1 » Wed Jan 18, 2006 5:18 pm

Jedno drugiemu nie przeszkadza. Oczywiście tu nie chodzi o to, aby było 10.000 stron po polsku o ReactOS. Ale kilka nie zaszkodzi.
Dla reklamy. ;)

509641128@orange.pl

[b]Naprawienie strony www.reactos.xu.pl[/b]

Post by 509641128@orange.pl » Thu Jan 19, 2006 5:48 am

Stronę robiłem na szybkiego, tworząc ją i na zmianę tłumacząc ją. Aktualnie pracuję niestety sam, ponieważ kolega jest zajęty sesją. Ja w wolnych chwilach coś tam robię ale... Nie dopatrzyłem, że na innych przeglądarkach wygląda okropnie... Aktualnie zmieniłem całkowicie szatę graficzną na wygląd odpowiadający oryginału z małymi zmianami. Oczywiście tłumaczenia są niedokończone, ale nadal pracuję nad nimi...
Niektóre linki odwołują sie do wersji zagranicznych, będzie się to zmieniało w miarę tłumaczeń. Dwa najważniejsze zgłaszane przez Was błedy poprawiłem i dążę do dalszych uskonaleń.
Bardzo dziekuję za e-maile i wpisy, bo gdyby nie Wy, nie zauważyłbym tego tak szybko...
Nadal proszę o wyrozumiałość, a osoby "przesadnie mocno krytykujące" zapraszam do współpracy... Każda para rąk przyda się :)
Jeszcze raz dziękuję za opinie negatywne i wsparcie w dążeniu do osiągniecia doskonałości.
pozdrawiam.

Speaktrap!

Post by Speaktrap! » Tue Sep 12, 2006 6:36 pm

Quest-88 wrote:Odnośnie strony:

Wygląd jest tragiczny. Należy go natymiast poprawić.
- czcionka jest malutka
- ramka ze skrinami po prawej stronie zamiast otworzyć galerię w nowym oknie wyświetla górną cześć home page (czyli logo)
To nawiązanie - ludziska narzekają na czcionkę w ROSie XD
Quest-88 wrote:kto w ogóle robi jeszcze strony z użyciem ramek? przecież to jest regresja :?
Główną myślą przewodnią dla stworzenia ReactOS jest prosty fakt, że wielu ludzi, zawłaszcza korporacje, nigdy nie przejdą na Linuxa.
skąd taka pewność? To własnie korporacyjne dystrybucje Linuksów (Redhat, SUSE, NLD) są wspierane przez wielkie koncerny a nie "prawie Win NT"
Fakt, Policja i Straż Graniczna mają lina.

Locked