Co myślicie o ReactOS ??

Moderators: niski, Saibamen

Post Reply
michalll
Posts: 3
Joined: Thu Nov 13, 2014 12:02 am

Co myślicie o ReactOS ??

Post by michalll »

Jakie jest wasze zdanie na temat systemu który ma zastąpić Windowsa XP??

Jestem osobą która chciałaby się przenieść na jakąś Linuxową dystrybucje, ale mam problemy z prostym zaakceptowaniem tego systemu.
Po prostu nie podoba mi się środowisko graficzne GNOME czy jakiekolwiek inne, bo przez całe życie korzystałem z XP i po prostu pracuje mi się na nim wygodnie.
Dlatego nie przyzwyczaję się ani do nowych rozwiązań Microsoftu ani do żadnej dystrybucji Linuxa.
ReactFan
Posts: 28
Joined: Sat Mar 02, 2013 2:07 pm

Re: Co myślicie o ReactOS ??

Post by ReactFan »

A może Linux Mint z środowiskiem graficznym lxde? Prosty w obsłudze dla osoby przesiadającej się z windows XP a i środowisko graficzne LXDE zbliżone do tego z klasycznego menu rozwijanego w Windows. Co do Reactos-a na razie bym sobie go odpuścił jest zbyt wiele do zrobienia i cały czas jest to wersja Alpha, która nie nadaje się do instalcji na nowym sprzęcie i codziennego użytku a kiedy osiągnie w miare dobrą funkcjonalność to trudno powiedzieć choć ostatnio postępy są duże dlatego zachęcam do śledzenia strony co jakiś czas.
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: Co myślicie o ReactOS ??

Post by Pisarz »

Co myślę o ROS?

To bardzo ciekawy projekt, poza tym cieszę się, że developerzy praktycznie idą pod prąd, olewając to co mówią inni ludzie ("UUU, NIGDY GO NIE UKOŃCZYCIE, ZOSTAWCIE TEN PROJEKT I LEPCIE PIEROGI BLA BLA BLA"). Co do Ciebie, otworzyłbyś czasem umysł. :P
Matys
Posts: 7
Joined: Mon Aug 30, 2010 11:22 am
Location: Polska

Re: Co myślicie o ReactOS ??

Post by Matys »

Ja ReactOS-owi przyglądam się od jakiegoś czasu :P .
A czasami to nawet pobieram nocne wydania i instaluję na maszynie wirtualnej.
Fajnie by było móc używać go jako normalnego systemu.
A co do Linux i Windows XP. No mam tak samo. Nazwał bym się konserwatystą komputerowym xD
Windows XP ok, Vista i 7 a 8 to inna bajka :D

Postęp jest tylko czy, React OS kiedy wyjdzie ostateczna wersja nadająca się do używania będzie tym samym ReactOS-em którego widzimy teraz... :D .
User avatar
chronosek
Posts: 11
Joined: Wed Oct 21, 2015 8:44 pm

Re: Co myślicie o ReactOS ??

Post by chronosek »

Dla mnie system operacyjny ma być platformą dla programów, microsoft z windowsa robi usługę nie dość że naszpikowaną szpiegowaniem to także programami i usługami, których wyłączyć się nie da, nie są do niczego potrzebne i nikt nie wie co robią, owszem w wypadku smartfonów może taki "system" się sprawdza, ale dla pc gdzie się chce używać często specjalistycznych programów jest to nie do przyjęcia.
Reactosowi się przyglądam od dłuższego czasu, jeszcze dużo mu brakuje ale gdyby znalazł dobrych sponsorów i programiści go by dopracowali mógłby być dobrą alternatywą dla obecnych windowsów.
Najważniejsze teraz by był stabilny i można było uruchomić na prawie każdym sprzęcie, a później obsługa directx dla gier by przekonać ludzi na przesiadkę, tam fajerwerki czy wygląd środowiska graficznego ja bym zostawił nakładkom i programom 3-cim a nie systemowi, jak system będzie dobry znajdą się ludzie którzy o to zadbają
User avatar
chronosek
Posts: 11
Joined: Wed Oct 21, 2015 8:44 pm

Re: Co myślicie o ReactOS ??

Post by chronosek »

tak w ogóle ludzie z ReactOS powinni pogadać ze Steam, na SteamOS nie wszystkie gry pójdą ... bo po prostu jest na bazie linuxa .... a gdyby zrobili SteamOS na bazie ReactOS'a to by poszły .... kiedyś po długim wspólnym developingu ..
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests