Czy jest tam kto?

Moderators: niski, Saibamen

benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Czy jest tam kto?

Post by benek »

ReactOS - wielkie nadzieje i chyba nic z tego nie wyjdzie. Co jakis czas oblookam nocne wydania, ale caly czas te same bugi, caly czas niestabilny, banalnie sie sypie na kazdym kroku. Jest ogromny postep z tym co bylo 2 lata temu, ale no wlasnie... 2 lata temu!!! przeciez to kawal czasu. Tutaj ma sie wrazenie ze czas sie zatrzymal, wszystko idzie powolnym tempem. Ja rozumiem ze wszystko jest robione przez ochotnikow, ale czy Bragin nie powinien wyznaczyc kogos do marketingu, szukania inwestorow, nowych ludzi do budowy. Tym co jest to do usranej smierci nie da sie doprowadzic chociazby do poziomu stabilnosci windowsa 95, a co tu mowic o rozbudowanym i wizualnie przyjemnym dla oka os-ie. Niestety ale czarno widze przyszlosc projektu, zal mi troche ludzi ktorzy poswiecaja wolny czas bo przez zly marketing moze to wszystko pojsc w niwecz. Obym sie mylil. Ale caly czas mam wrazenie ze cos tu nie gra, wystarczy popatrzec na tworcow Haiku, oni potrafili zbudowac klona beos-a. Nie wiem czy od podstaw, ale zrobili to w miare szybko. A tutaj to wszystko ciagnie sie jak flaki. Wiem ze zaraz powiecie ze nie jest latwo cos zbudowac od podstaw, zgadzam sie, ale system bazuje w wiekszej czesci na kodze od wine, bez niego pewnie wogole ros by nie powstal. Dlatego mysle ze Ros to swietna idea, ale do dupy wykonanie, nigdy nie uda sie wydostac z petli regresji, bo jest zbyt malo ludzi. os to takie naczynia polaczone, jedno zalezy od drugiego i jezeli programisci pisza takie prowizorki z braku czasu to nawet jak pozniej przepisza porzadnie to trzeba kolene pisac bo nie ma czegos zaimplementowanego i kolejna regresja. To takie bawienie sie w ciuciubabke, a ros bardziej przypomina pole minowe. Ciekawe czy jak tu klikne to bedzie bsod - uopssss niestety.... :cry: A tak juz bardziej przyziemnie i realnie, to wydaje mi sie ze nikt nie zainwestuje powaznej kasy w projekt, bo kazdy widzi jakim konkurentem jest microsoft, nawet jak uda sie wejsc w faze beta jakims cudem dzieki tej kasie to ms zniszczy ros-a patentami i kto wie czym jeszcze. Ros jeszcze przez conajmniej 7 lat pozostanie zabawka, co o sie ja sciaga, chwila zachwytu, zainstalowanie firefoxa, pierwszy bsod i rozczarowanie...............tak to wyglada w oczach osoby potencjalnie zainteresowanej ReactOS, nie mowiac o inwestorach
fervi
Posts: 19
Joined: Mon Dec 07, 2009 11:09 pm

Re: Czy jest tam kto?

Post by fervi »

Na górze masz taki paseczek, a pod nim takie cyferki, teraz wskazują:
€ 6,278 / € 30,000

Jeśli będzie
€ 30,000 / € 30,000

To będą pieniądze na pracowników, jak na razie widzisz - ich nie ma

Fervi
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: Czy jest tam kto?

Post by Pisarz »

Haiku też jest alfą, też ma swoje bugi, też sporo mu brakuje, a i lubi czasami się posypać, pomijając fakt, że BeOS jest mniej skomplikowany, lepiej udokumentowany i nie zmienia się nieustannie jak Windows.

Startuje lub wystartował już (Haos może mnie tu poprawi) PR Team, więc nie narzekaj na marketing.

A w ogóle to znajdź pięciu nieopłacanych ludzi, robiących wszystko po godzinach i spróbuj prześcignąć ROS'a, zaczynając od podstaw. Powodzenia.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Czy jest tam kto?

Post by benek »

fervi wrote:Na górze masz taki paseczek, a pod nim takie cyferki, teraz wskazują:
€ 6,278 / € 30,000

Jeśli będzie
€ 30,000 / € 30,000

To będą pieniądze na pracowników, jak na razie widzisz - ich nie ma

Fervi
bez kitu, nie wpadlem na to do czego moglby sluzyc ten pasek :roll: tak dla informacji to sa jeszcze inne metody pozyskiwania ludzi niz przez ich finansowanie. Co prawda trudniej ale nie jest to niemozliwe.
Pisarz wrote:Haiku też jest alfą, też ma swoje bugi, też sporo mu brakuje, a i lubi czasami się posypać, pomijając fakt, że BeOS jest mniej skomplikowany, lepiej udokumentowany i nie zmienia się nieustannie jak Windows.

Startuje lub wystartował już (Haos może mnie tu poprawi) PR Team, więc nie narzekaj na marketing.

A w ogóle to znajdź pięciu nieopłacanych ludzi, robiących wszystko po godzinach i spróbuj prześcignąć ROS'a, zaczynając od podstaw. Powodzenia.
ROS nie zaczynal wszystkiego od podstaw. Wiekszosc nowego kodu jest po stronie kernela, ale po stronie usera prawie wszystko od wine. Poza tym nie mowie ze latwo pozyskac, ale taki marazm jaki tu panuje az mi sie udziela :x Na razie widze tu projekt hobbystyczny a nie konkurujacy z ms. Sprawy kodu ReactOS-a to jedna ze spraw, ale wytlumacz mi dlaczego sprawa zmiany wystroju strony wlakowana jest od paru lat. I chyba mi nie powiesz ze to robota dla paru osob na wiele miesiecy. Miala byc wyloniona nazwa dla podsystemu arwinss w zeszlym roku . Cisza, nikt sie tym nie interesuje. Ludzie dawali pomysly, poswiecili czas i nic. Takich kwestii jest mnustwo, gdzies leza, nikt sie tym nie interesuje. Organizacja jest zla, nie ma konsekwencji w dzialaniu i to trzeba glosno powiedziec. Byc moze Bragin jest dobrym programista, ale liderem projektu marnym, moze czas wylonic kogos kto wreszcie chwycilby byka za rogi i poprowadzil projekt do sukcesu. Na razie to droga do nikad.
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: Czy jest tam kto?

Post by Pisarz »

benek wrote:ROS nie zaczynal wszystkiego od podstaw. Wiekszosc nowego kodu jest po stronie kernela, ale po stronie usera prawie wszystko od wine.
Kernel na pewno jest łatwy do przepisania, prawda? Kodu WINE w całości nie można wykorzystać (pomijając ARWINSS) i choć to bardzo ułatwia sprawę, ktoś mówił, że przyjdzie to całkowicie bezwysiłkowo? Moim zdaniem, aż do GSoC 2011, ROS rozwijał się bardzo wolno. Zobacz, jak wiele zrobiono od GSoC do dziś. To ogromny postęp!

Ostatnio rozwój trochę przyhamował, to nie to samo co kilka miesięcy temu, kiedy śledziłem z ciekawością najnowsze commity. Głównie dlatego, że wielkie zmiany, niestety równają się wielkim regresjom. W dodatku ROS nie został zaakceptowany na tegorocznym GSoC. Ale nie jest wcale tak źle.
benek wrote:Sprawy kodu ReactOS-a to jedna ze spraw, ale wytlumacz mi dlaczego sprawa zmiany wystroju strony wlakowana jest od paru lat. I chyba mi nie powiesz ze to robota dla paru osob na wiele miesiecy.
To jest robota dla paru osób na wiele miesięcy. Obecny CMS ROS'a jest tragiczny. Brakuje ludzi ogarniających Drupala, którzy nie tylko przenieśliby konta użytkowników z RosCMS do Drupala, lecz również zajęli się wystrojem strony. Obecnie DangerGround pracuje nad czymś, co ma to przyspieszyć, ale jeszcze nie posiada nic ciekawego, czym mógłby się pochwalić.
benek wrote:Miala byc wyloniona nazwa dla podsystemu arwinss w zeszlym roku . Cisza, nikt sie tym nie interesuje. Ludzie dawali pomysly, poswiecili czas i nic.
Czy tylko mnie się wydaje, że ARWINSS został w pewien sposób wstrzymany, lub zarzucony? Jedynie spekuluję, ale wydaje mi się, że w tej chwili jest wiele ważniejszych rzeczy do zrobienia.
benek wrote:Takich kwestii jest mnustwo, gdzies leza, nikt sie tym nie interesuje.
Mówisz o Lautus'ie? Wszyscy czekają aż wróci Smiley.
benek wrote:Organizacja jest zla, nie ma konsekwencji w dzialaniu i to trzeba glosno powiedziec. Byc moze Bragin jest dobrym programista, ale liderem projektu marnym, moze czas wylonic kogos kto wreszcie chwycilby byka za rogi i poprowadzil projekt do sukcesu. Na razie to droga do nikad.
To idź do działu "Feedback & Suggestions" i zasugeruj swoje zmiany. Co to za problem, przejść do innego działu i napisać, co ma się do powiedzenia? Czyżbyś wolał wyłącznie stać z boku i krytykować?
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Czy jest tam kto?

Post by benek »

Pisarz wrote: Kernel na pewno jest łatwy do przepisania, prawda? Kodu WINE w całości nie można wykorzystać (pomijając ARWINSS) i choć to bardzo ułatwia sprawę, ktoś mówił, że przyjdzie to całkowicie bezwysiłkowo? Moim zdaniem, aż do GSoC 2011, ROS rozwijał się bardzo wolno. Zobacz, jak wiele zrobiono od GSoC do dziś. To ogromny postęp!

Ostatnio rozwój trochę przyhamował, to nie to samo co kilka miesięcy temu, kiedy śledziłem z ciekawością najnowsze commity. Głównie dlatego, że wielkie zmiany, niestety równają się wielkim regresjom. W dodatku ROS nie został zaakceptowany na tegorocznym GSoC. Ale nie jest wcale tak źle.
Nigdy nie napisalem ze jest latwy do napisania. Masz racje ze nie calego kodu da sie przeniesc dlatego wspomnialem o bibliotekach po stronie user mode, a tam jest ponad 90% zgodnosci. Widze te zmiany i w swoim poscie to zaznaczylem, ale nie mozna wpadac w samozachwyt bo to by byla przesada. ROS idzie w wyznaczonym kierunku, ale moim zdaniem moglby isc w zdecydowanie szybszym. Jestem pewien ze wsrod ekipy, badz gdzies z zewnatrz sa ludzie ktorzy robiliby to lepiej, tylko problem jest taki ze o ROS-ie malo kto wie, nawet ludzie z branzy. Znalezli by sie ludzie ktorzy by pomogli spolecznosciowo, ale trzeba do nich dotrzec.
Pisarz wrote: To idź do działu "Feedback & Suggestions" i zasugeruj swoje zmiany. Co to za problem, przejść do innego działu i napisać, co ma się do powiedzenia? Czyżbyś wolał wyłącznie stać z boku i krytykować?
Nie stoje z boku, jak mam czas to zaraportuje blad, albo posiedze w dziale kompatybilnosci. Mysle ze zasugerowanie zmian nic nie da, przynajmniej od osoby ktora nie jest w projekcie, wiec sie wstrzymam :) Poza tym zle mnie odbierasz, ja jestem pozytywnie nastawiony do projektu, inaczej by mnie tu nie bylo. Tylko nie podoba mi sie to jak jest rzadzony, to wszystko. Ale co ja moge, pozostaje mi tylko obserwowac
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: Czy jest tam kto?

Post by Pisarz »

benek wrote:Poza tym zle mnie odbierasz, ja jestem pozytywnie nastawiony do projektu, inaczej by mnie tu nie bylo. Tylko nie podoba mi sie to jak jest rzadzony, to wszystko. Ale co ja moge, pozostaje mi tylko obserwowac
I do tego zmierzam, narzekasz na Bragina, bo "źle rządzi projektem", z drugiej strony nie podając żadnych KONKRETNYCH propozycji zmiany tej sytuacji. Nie zaproponowałeś nawet żadnego, alternatywnego "przywódcy" projektu.

Mówisz - znaleźć ludzi, docierać do nich. Tylko jak?
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Czy jest tam kto?

Post by benek »

Pisarz wrote: I do tego zmierzam, narzekasz na Bragina, bo "źle rządzi projektem", z drugiej strony nie podając żadnych KONKRETNYCH propozycji zmiany tej sytuacji. Nie zaproponowałeś nawet żadnego, alternatywnego "przywódcy" projektu.

Mówisz - znaleźć ludzi, docierać do nich. Tylko jak?
W takim razie odwoluje wszystko to co napisalem, wszystko jest cacy, pieknie i kolorowo. A tak na marginesie, czy ty lub ktokolwiek inny narzekajac na komunikacje miejska, podatki, rzad od razu pala sie do tego zeby pisac plany naprawcze? Poza tym przeczytaj wczesniej, podalem propozycje - zmiany personalne. Nie zaproponowalem nowego przywodcy z tego wzgledu ze nie znam calej ekipy ROS-a. Mam prawo napisac co mi nie pasuje zwlaszcza ze w dobrej wierze, a to co z tym zrobia rzadzacy to juz ich sprawa. Jezeli dla ciebie wszystko gra, to w porzadku, nie bede ci zaklucal tej sielanki. pozdro
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: Czy jest tam kto?

Post by Pisarz »

benek wrote:A tak na marginesie, czy ty lub ktokolwiek inny narzekajac na komunikacje miejska, podatki, rzad od razu pala sie do tego zeby pisac plany naprawcze?
Tak, ale fajnie, że pytasz.
benek wrote:Poza tym przeczytaj wczesniej, podalem propozycje - zmiany personalne.
Wyobraźmy sobie, że zmieniamy lidera. TADAM! MAMY INWESTORÓW! WSZYSCY CHCĄ WYDAWAĆ KASĘ NA PROJEKT, O KTÓRYM MYŚLĄ, ŻE JEST BEZ PRZYSZŁOŚCI! To tak nie działa. Potrzebujemy czegoś, co przyciągnie do ReactOS'a potencjalnych inwestorów, chociażby dojście do fazy beta.
benek wrote:Jezeli dla ciebie wszystko gra, to w porzadku, nie bede ci zaklucal tej sielanki. pozdro
Nie jest dobrze, ale bądźmy realistami. Zmienienie jednego przywódcy na innego nie daje nam niczego, wciąż stoimy w alfie (albo raczej pre-alfie), a wszyscy twierdzą że jeśli dojdziemy do jakiejś sensownej fazy minie jeszcze kilkadziesiąt lat.

Moim zdaniem, trzeba udowodnić ludziom, że ReactOS ma szanse coś osiągnąć, nie widzę innej drogi.
benek
Posts: 69
Joined: Sun Oct 11, 2009 12:06 pm
Location: Poland, Łódź

Re: Czy jest tam kto?

Post by benek »

Pisarz wrote: Wyobraźmy sobie, że zmieniamy lidera. TADAM! MAMY INWESTORÓW! WSZYSCY CHCĄ WYDAWAĆ KASĘ NA PROJEKT, O KTÓRYM MYŚLĄ, ŻE JEST BEZ PRZYSZŁOŚCI! To tak nie działa. Potrzebujemy czegoś, co przyciągnie do ReactOS'a potencjalnych inwestorów, chociażby dojście do fazy beta.
Zawsze lepiej jest siedziec w tym samym, bo a noz bedzie tak samo jak przed zmiana, albo nie daj Boze gorzej. Gratuluje, jezeli takie podejscie maja rzadzacy to nie wroze ZADNEGO sukcesu. Ogolnie w zyciu jest tak, ze jak cos nie funkcjonuje to sie to cos zmienia. Chyba jestesmy z innej bajki.
Pisarz wrote: a wszyscy twierdzą że jeśli dojdziemy do jakiejś sensownej fazy minie jeszcze kilkadziesiąt lat.
Chyba odpowiedziales sobie sam na pytanie dlaczego trzeba zmian.
Pisarz wrote: Moim zdaniem, trzeba udowodnić ludziom, że ReactOS ma szanse coś osiągnąć, nie widzę innej drogi.
Tez jestem tego zdania, dlatego potrzeba takiej osoby-ludzi ktorzy zrealizuja ten cel. Osoby aktualnie za to odpowiedzialne tego nie realizuja, albo w zbyt malym stopniu.
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: Czy jest tam kto?

Post by Pisarz »

benek wrote:Zawsze lepiej jest siedziec w tym samym, bo a noz bedzie tak samo jak przed zmiana, albo nie daj Boze gorzej. Gratuluje, jezeli takie podejscie maja rzadzacy to nie wroze ZADNEGO sukcesu. Ogolnie w zyciu jest tak, ze jak cos nie funkcjonuje to sie to cos zmienia. Chyba jestesmy z innej bajki.
Po prostu wątpię, by dało się temu coś zaradzić bez osiągnięcia ogromnego postępu, zmiana lidera nagle nie przyśpieszy prac, wciąż jesteśmy w lesie (czy tam alfie).

Nie tylko ja mam takie zdanie, widziałem gdzieś już podobny temat, w którym sama ekipa stwierdza, że to nie ma sensu, sam Bragin odwala kawał dobrej roboty i nikt nie chce go zastąpić nikim innym.
http://reactos.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=11241
Zadusiciel
Posts: 2
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:28 pm

Re: Czy jest tam kto?

Post by Zadusiciel »

Rzeczywiście coś cienko wam to idzie tyle lat a jeszcze nawet nienadaje się do jakiegokolwiek użytku, tymbardziej właśnie że większość to Wine,
nie wiem jak to tam jest pisane ale ja chyba przez 14 lat w pojedynke zrobił bym już więcej, ci co to robią chyba stracili już zapał.
Haos
Test Team
Posts: 2954
Joined: Thu Mar 22, 2007 5:42 am
Contact:

Re: Czy jest tam kto?

Post by Haos »

Rzeczywiście coś cienko wam to idzie tyle lat a jeszcze nawet nienadaje się do jakiegokolwiek użytku, tymbardziej właśnie że większość to Wine,
nie wiem jak to tam jest pisane ale ja chyba przez 14 lat w pojedynke zrobił bym już więcej, ci co to robią chyba stracili już zapał.
To dość odważna deklaracja i ocena. Większość z Wine mierzysz ilością modułów czy LoC? Nie rozumiem zresztą, o co wam chodzi? Nikt was do niczego nie zmusza, do wiązania się z projektem w szczególności. Jeśli uważasz Zadusiciel, że jesteś w stanie zrobić coś lepiej - przecież to projekt o otwartych źródłach i licencji GPL/MIT. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zrobił forka i spróbował swoich sił. Wielu próbowało, ze skutkiem mizernym, ale może właśnie tobie się uda.
Pisarz
Posts: 375
Joined: Sat May 12, 2007 9:29 am

Re: Czy jest tam kto?

Post by Pisarz »

Zadusiciel wrote:nie wiem jak to tam jest pisane ale ja chyba przez 14 lat w pojedynke zrobił bym już więcej, ci co to robią chyba stracili już zapał.
Tak więc zaczynasz z samym kodem od WINE, masz 14 lat na prześcignięcie ROS'a samemu, nie korzystając z jego źródeł.

Nie chcę Cię podpuszczać, ale wiesz, Ty to moim zdaniem byś nie napisał.
fervi
Posts: 19
Joined: Mon Dec 07, 2009 11:09 pm

Re: Czy jest tam kto?

Post by fervi »

A może zaproponować projektowi zabawę z kickstarterem? Ludzie lubią dotować, system za free, potrzeba kasy na ludzi. Może się skuszą

Fervi
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests