Page 1 of 1

Przeglądarka internetowa flowers

Posted: Fri Jan 13, 2012 12:51 am
by itechnology
Witam was jestem tu nowy.
Spoglądam na projekt OS i musze przyznac że jestem ciekaw co z tego wyjdzie, a więc zamierzam wzbogacic os o mój program Flowers !

jest to przegladarka internetowa - hybrydowa Webkit/Infinia - to jest własne. a wiec przekaże wam za parę dni ale zapodac zdjęcie

[ external image ]

wygląd z neta wziołem ale skąd to ja nie pamientam.

dodaje historę i menadzer pobierania

Re: Przeglądarka internetowa flowers

Posted: Fri Jan 13, 2012 6:53 pm
by Pisarz
To mi pszypomina koncepty Firefoksa oraz Chrome, chmm...

Twórcy ReactOS'a nie umieszczą pańskiego tworu jako domyślnej przeglądarki, bo tego nie chcą - ale jeśli będzie działać, to możesz zaproponować umieszczenie w Downloaderze.

Przy okazji, widziałem stronę pańskiej firmy i jestem zarzenowany pisowniom i ortografijom. Czyrzby jakaś rodzina do pana prezydęta? :D

Re: Przeglądarka internetowa flowers

Posted: Sat Jan 14, 2012 4:21 pm
by itechnology
Heh, racja są błędy ale poprawiłem, gdyż do świadczy o człowieku, czasami tak mam, że jak zacznę pisać to aż skończę i nie patrzę na błędy. Dziękuję za odpowiedź, nie miałem na myśli domyślnej przeglądarki tylko fakt zaistnienia aplikacji spośród innych do wyboru. Jeszcze raz dziękuje i postaram się uważać na to co piszę. Jestem młodą osobą, co fak że mnie nie usprawiedliwia ale, fajnie ze znajdzie się osoba która wytknie wady w sposób łagodny, niż tzw. kijem.

Re: Przeglądarka internetowa flowers

Posted: Sat Jan 14, 2012 4:24 pm
by Haos
@Pisarz

Nie znecaj sie tak....

@itechnology

Witaj. Musze na samym poczatku zaznaczyc, ze jestesmy przeciwni dodawaniu do ReactOS programow, o ile nie sa absolutnie niezbedne. Im wiecej kodu, tym dluzej sie go kompiluje, tym ISO i samo repozytorium zabieraja wiecej miejsca, co oznacza takze dluzszy czas sciagania. Drobiazgi niby, po pare-nascie-set kilobajtow potrafia sie bardzo szybko skumulowac w duze ilosci danych.

Czy przegladarka jest niezbedna w systemie? To pytanie do dzis na naszym forum wywoluje zawziete dyskusje. Osobiscie popieram obecne zdanie Ekipy, wg ktorego nie jest. Z przegladarka jest nieco jak z popieraniem partii politycznych. Dyskutujacy maja zwykle swoja ulubiona, a wybranie jednej z nich gwarantuje bardzo negatywne emocje ze strony pominietych. Co wiecej, polityka projektu zakazuje nam dodawania binarek, wiec ewentualna przegladarka musialaby zostac dodana w postaci kodu oraz kompilowalna przez nasze srodowisko kompilatora. A to juz wyklucza chociazby moja ulubiona Opere...

Wg Ekipy najlepiej bedzie umozliwic uzytkownikom wybor i sciagniecie ich ulubionej przegladarki, co zreszta zrobil i MS w postaci ekranu wyboru tychze. U nas beda po prostu wlaczone w sklad Rapps - ReactOS apps manager - aplikacji umozliwiajacej pobranie i zainstalowanie aplikacji z listy.

Re: Przeglądarka internetowa flowers

Posted: Sat Jan 14, 2012 4:38 pm
by itechnology
Rozumiem to bardzo dobrze. ReactOS apps manager - hymm... każda aplikacja w tym system operacyjny posiada domyślne programy wybrane wyłącznie przez producentów lub twórców i nie zamierzam się z nimi kłócić. Jeżeli idzie to wam na rękę dodać jakomś aplikacje z poza domyślnych przez apps mamager to myślę że na tym zaprzestaniemy, rzeczywiście łatwiej jest dodać tylko odnośnik do pobrania niż kompilować i "wtapiać" w system. decyzja zostaje tylko i wyłącznie wasza, ja tylko zaproponowałem swoje dzieło :)

Re: Przeglądarka internetowa flowers

Posted: Sat Jan 14, 2012 5:03 pm
by Pisarz
@Haos,
Jakie tam znęcanie się...

@itechnology,
A binarkę można by zobaczyć? :)

Re: Przeglądarka internetowa flowers

Posted: Sat Jan 14, 2012 8:27 pm
by benek
@itechnology
z Twoją przegladarką jest podobnie jak z 80% dystrybucjami linux-a. Nie wnoszą kompletnie nic i powielają się nawzajem. Z całym szacunkiem dla Twojej pracy, ale na Application Manager-a to troche za mało. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie strony/bloga i na nim promowanie programu. Nie mam możliwości przetestowania, ale juz widzę, że prawdopodobnie różni się od chrome-a jedynie UI. Ja rozumiem, młodzieńczy zapał ;) Też taki kiedyś byłem ;) Ale teraz myślę bardziej realnie. Pozdrawiam

Re: Przeglądarka internetowa flowers

Posted: Mon Jan 16, 2012 8:43 pm
by itechnology
Przeglądarka jest w wczesnej fazie rozwoju i wymaga sporu poprawek, ale mogę wam podać link do pobrania z ostatniej kompilacji.

klika wskazówek:

po wpisaniu
- g s
- go s
- video s
- fb s
- youtube s
- bing s
- wikipedia s

i wielu innych popularnych stron można szybko przechodzic lub szukac wpisanejgo słowa "s"

LINK: http://www.itechnology.com.pl/Flowers.rar